Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Igazából lassan 2 napja egy percet sem alszom.

Nem olyan rég, szokásomhoz híven éjjel 1-ig fent maradtam gépezni, és akkor történt egy para dolog velem, megijedtem de nem vagyok olyan félős.

Azóta, mint pl. rá másnap is, egész éjjel fent voltam, de nem is voltam álmos amúgy, ilyenkor amúgy ha ez számit kicsit gépezek de amúgy csak zenét hallgatók vagy azt sem, és fekszem. Ezek alkalmak után reggel iszom tejeskávét és legkorábban 18:00-kor érzem meg, hogy fáradt vagyok.

Van, hogy ez két naponta előfordul és utána elalszom olyan 21:00 körül de akkor másnap 9-10-ig alszom (mondjuk megesett hogy délután elszunditottam de akkor csak egy fél órára max).

Általánosságban 23:00 körül leteszem a telómat vagy kinyomom a tvt, gépet, attól függ mit teszek és olyankor is minimum 1 órán át forgolódók de ha utána elalszom, másnap 9-ig mélyen alszom.

Most is pl. az a helyzet, hogy másnál voltam bulizni és ott nem aludtam egy kicsit sem. Haza értem, délután aludtam egy másfél órát és azóta még most is fent vagyok, nem érzem magam álmosnak.

Biztos vagyok benne hogy ez nem egészséges. Ötlet hogy mi lehet a gond? Vagy ez normális?


Ha ezek számítanak:

-Nem félek a sötétben, tehát annak a para dolognak nem hiszem hogy köze lenne.

-A digitális eszközök eddig nem avatkoztak bele, de mostanság próbálok kevesebbet foglalkozni velük.

-Naponta, általában 3 és 10 óra között iszom tejes kávét melyben kevés koffein van.


Ha ezek után tud valaki segíteni azt nagyon megköszönném.


2020. jún. 23. 04:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy felbomlott az átlagos bioritmusod? Ugye minden embernek van egy bioritmusa, hogy mikor fekszik és mikor kel. Na ha ez felbomlik, akkor előfordulhat az, hogy aludni akarsz, de nem tudsz.

Lefekvés előtt 1 órával ne telefonozz vagy gépezz.

Délután már ne nagyon igyál kávét, bármennyire is kívánod.

Próbálj beállni egy rendes lefekvésre és felkelésre.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe :D

2020. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!