Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jártál már úgy, hogy betegség...

Jártál már úgy, hogy betegség miatt a munkából/suliból haza kellett menned?

Figyelt kérdés
Hogy történt? Mi van a bajod?

2020. jún. 25. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt, 30 hetes terhes voltam, irodai munka, annyira elkezdett fájni, szúrni a szívem környéke, hogy alig kaptam levegőt. Nem csak lelegzetre fájt, hanem amúgy is.

Férjem jött értem, elvitt az ügyeletre, ott ültünk vagy 4 órát, mert elfoglalt volt az orvos. Közben elmúlt a fájdalom. Ültünk még egy kicsit, majd hazamentünk. Azóta sem tudom mi lehetett a gond, valószínűleg csak beszorult a levegő vagy fene tudja.

Azt tudtam, hogy nem vagyok szívbeteg pár héttel előtte voltam kardiológiai kivizsgáláson, ultrahang, EKG, 24 órás mérés, minden oké volt.

Azóta eltelt 5 év, nem jött elő újra.

2020. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer a mentő vitt el a munkahelyemről a kórház sürgősségi ellátására. Szédültem, remegtem, hányingerem volt. A sürgősségin injekciót kaptam, ültettek vagy 3 óra hosszat, majd elengedtek. A baj az volt, hogy a munkahelyi stressz miatt bepánikoltam. Háziorvoshoz irányítottak. Ő nagyon rendes, 2 hét táppénzre vett, azt mondta pihenésre van szükségem. Szabadságot nem engedett, mert azt mondta arról vissza lehet rendelni a munkavállalót. Majd ő eldönti, mikor mehetek újra dolgozni. Azóta rendben vagyok.
2020. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább két olyan általános iskolai emlékem van, hogy elkezdek hányni az óra közepén. Egyetemi vagy munkahelyi nincs (egyszer mondjuk belázasodtam munka közben, de nem is kellett szólnom senkinek, rugalmas a munkaidő, szóval hazajöttem és kész).
2020. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hat altalanosba fordult már elő, hogy rosszul voltam felhívták a szüleimet és hazavittek.

Középiskolából egyszer léptem meg most télen. Apám hívott hogy valami papírokat vigyek el a könyvelőhöz mert nem ér rá, de nem engedtek volna el az iskolából emiatt szóval bemeséltem hogy faj a fejem. Akkor meg nem voltam 18 szoval felhívták apámat, adtak egy kilépőt aztán húzás onnan

2020. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer középsuliból haza kellett rohannom, mert úgy rámjött a cifrafosás, hogy aznapra beköltözhettem a vécére. Se előtte, se utána soha nem volt hasmenésem, nemtudom akkor mitől lehetett. :D
2020. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, általánosban 2-szer is volt, hogy belázasodtam és nem voltam jól, így hazaküldtek. Az egyiknél még alsós voltam, akkor felhívták a szüleimet és az egyikük eljött értem. Azóta szerintem nem volt ilyen.
2020. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általános iskolában párszor előfordult, legtöbbször hasmenés miatt. Évek kellettek hogy kiderüljön, hogy a tej miatt van. Mióta nem fogyasztok tejet, azóta nincs ilyen gondom.


Bár most iszonyatosan puffadok, a gyomrom is egyre jobban fáj, és hányingerem is van. Négyig tart a munkaidő, ha nem lesz jobb, akkor lehet, hogy hazamegyek, még mielőtt baj lesz. Csak sajnos holnap pont szabadságon leszek, így biztosan azt hinné a főnököm, hogy csak emiatt lépek le.

2020. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Középsuliból van hasfájós és menstruációs élményem.


Az első napon a sima görcsöléstől a mindjartmegpusztulok görcsölésig bármi előfordulhat.

Na azon a napon extrém módon görcsöltem. Ahogy beértem suliba rohantam a wc-re, hányinger, hasmenés.

Aztán haza is mentem 😅


Hasonló volt gyakorlaton. Csak ott a hányinger mellé jó kis izzadás, szédülés járt, de kaptam Cataflamot és 1 óra alatt elmúlt.

2020. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általános alsóból igen. Meg volt egy szemét munkahelyem, ahol ha valaki beteget jelentett, esélyes, hogy kirúgták, mert "csak szimulál", ezért bementem lázasan. Na, nyilván, mikor eléggé ramatyul voltam, akkor hazaküldtek.
2021. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!