Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka az arc "felpüf...

Mi lehet az oka az arc "felpüffedésének" sok embernél?

Figyelt kérdés
Az utóbbi néhány évben egyre több korombelinél (fiatalok, 19-23 évesek) tapasztalom azt, hogy "meghíznak", de nem az átlagos módon, tehát nem pocakosodnak, vagy az egész testükre szednek fel feleslegeset, hanem elsősorban az arcuk, a nyakuk és a karjuk tulajdonképpen "felpüffed", összességében viszont nem elhízottak. Olyanoknál is látom ezt, akik fizikai munkát végeznek és/vagy sportolnak. Ennek a jelenségnek mi lehet az oka? Talán droghasználatnak lehet ilyen hatása?

#hízás #arc #drog #puffadás #püffed #felpüffed
2020. jún. 27. 23:37
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Hízásnak, ne keverd már ilyen hülyeségbe a drogokat.
2020. jún. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy gondok, vagy valamilyen ételérzékenység (pl. glutén), esetleg alkohol is okozhat ilyet.

Nekem is ilyen az arcom, és amíg Írországban éltem, nem magyar kajákat ettem, addig visszament vékonyra, amint hazajöttem, ismét felpuffadt.

2020. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt mindenki a drogokat okolja mindenért. :"D Hihetetlen, komolyan mondom. (Nem nem voltam/vagyok drogos, egyáltalán. Ki próbáltam párszor párat, de ennyi.)


Ha a drog lenne az oka ennek, akkor azt hiszem, hogy jó néhányan kövérek, "dagik" lennénk. Akkor az lenne a normál, az "átlag".


Én is hasonló vagyok.


Régebben nekem a hasamra, és főként a combomra jött a felesleg. Amióta végeztem a sulival, inkább csak a hasamra megy. Sört szoktam inni, más alkoholt nem, illetve cigizek, abból viszont sajnos néha sokat is.


Nekem is picit nagyobb darab az arcom, szerintem, bár mások véleménye alapján nem. A hasamon látszódik egy kis felesleg, de ez lehet a sörnek is az oka. Picit zavar, de nem különösebben.


Nekem sincsen semmilyen allergiám, illetve betegségem. Legalábbis, nem tudok róla. :P :D


Viccet félre téve, tényleg nincs, és én is hasonló vagyok. Szerintem az én arcom is nagyobb, vagy szélesebb, mint kellene. Ez van.


22/F

2020. jún. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ételérzékenység nem feltétlenül jön ki durva tünetekben, lehet hogy egy-egy enyhébb tünetben, mint ez az arcpuffadás. A felnőtt lakosságnál állítólag 90% felett probléma van a laktóz feldolgozásával, de ez csak annál derül ki, aki elmegy tesztre.
2020. jún. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a kokainosoknak szokott ilyen fejük lenni, ha mar mindenkepp drogrol beszelünk. Lattam par massziv fogyasztot, mind igy nezett ki.
2020. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!