Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Férfi hajhullás, kopaszodás...

Férfi hajhullás, kopaszodás esetén miként, ki által deríthető fel a probléma oka?

Figyelt kérdés
Van arra bármilyen szakember, hogy kiderítsem, mi okozza a túlzott hajhullást? Azt hallottam, legtöbbször hormonális oka van, ami kezelhető. Hogy megy ez? Kideríthettő egyáltalán pontosan, vagy csak ki kell próbálni a lehetőségeket?

2020. jún. 29. 04:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász tudja megnézni a fejbőrt és a hajad szerkezetét. Ha ő nem lát ott problémát akkor tovább fog küldeni. Okozhatja a testben gyulladás is, így góckutatásra fog küldeni, azaz további vizsgálatokra is , mint pl vérvétel, ahol megnézik a vitamin szükségleted, a hormonszintet, esetleg fül orr gégészet stb.
2020. jún. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak áltatni, de sokat ezzel nem foglalkoznak. Csatlakozom az előttem szólóhoz, de nekem rossz a tapasztalatom ez ügyben.
2020. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos, pedig jó lenne ha kiderülne, lehet-e ezzel valamit is kezdeni. Mindenesetre köszi a válaszokat.
2020. jún. 29. 08:24
 4/8 anonim válasza:
Szia próbáld megkeresni a NICE HAJGYÓGYÁSZATOT
2020. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A férfias kopaszodásnak általában genetika oka van, amivel nem tudsz igazából mit kezdeni, el kell fogadnod. Én inkább tarra borotváltam az egész fejemet, amikor már kívülről is látszott a hajam fogyása.
2020. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Abody ***** válasza:
A férfias típusú kopaszodás (homlok felhúzódása, fejtető ritkulása, stb) fő oka a tesztoszteron, különösen ennek a DHT változata. Külföldön van olyan gyógyszer ami ennek a termelését blokkolja, Finasteride meg Durasteride, de itthon sajnos csak prosztatarákosoknak adják, pedig ismerősömön láttam, milyen szintű változást képes előidézni, már csak azzal, hogy felébreszti a majdnem elhalt hajhagymákat. Emellett a feminizáló hormonterápia is hasonló hatással jár, de van egy olyan érzésem, számodra az egyéb mellékhatások nem tetszenének.
2020. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez igazán sajnálatos. Na és erre a típusú hajhullásra mondjuk a beültetés jelenthet megoldást vagy az is kihullik?
2020. aug. 20. 22:14
 8/8 Abody ***** válasza:

A beültetés tud segíteni, ha bele gondolsz, az a haj, ami elkezd ritkulni, több, mint 10 évig volt kitéve DHT-nek, a tarkóról beültetett pedig még friss Legalább egy pár évtizedig meg kellene maradniuk.

Másik megoldás ha nagyon elkeseredett vagy, csinálhatod amit sok transz nő csinál itthon, internetről rendelni gray market oldalakról a gyógyszert olyan országokból, ahol könnyebb beszerezni. Mellékhatásai közt viszont ott van valamilyen szintű libido csökkenés, merevedési gondok (talán olyan szintű, mint amit egy antidepresszáns alatt tapasztal az ember), esetleges minimális mellnövekedés, bár ez nem valószínű, hogy feltűnne akárkinek, de ez a fajta növekedés érzékenységgel tud járni, mivel hasonlít a lányok pubertáskori mell fejlődéséhez, ha nem is teljesedik ki, emellett viszonylag terheli a májat, és régebben a prosztatarák egy fajtájához kötötték, de újabb kutatások ezt cáfolják.

Ha érdekel, tudok küldeni infót privátban, sajnos ezen, meg a beültetésen kívül tényleg nincs megoldás, ha lenne, transz közösségekben tudnának róla.

2020. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!