Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kihez forduljak ilyen jellegű...

Kihez forduljak ilyen jellegű dologgal? (Plusz kilók, egészség, étkezés)

Figyelt kérdés

Ha van egy (szerintem, van aki szerint több) kisebb súlyfeleslegem de akármit csinálok nem megy lejjebb, akkor kihez fordulhatok? Hogy pl megmondja miket, mennyit meg hogyan kellene a súlyomhoz, magasságomhoz és méreteimhez mérten fogyasztanom?

Dietetikushoz? Máshoz?

Mert sokszor érzem úgy, hogy az engem ért bántásokat nem tudom mással levezetni csak ha valamit eszek vagy ilyesmi. Nem igazán tudom, hogy kit kéne megkérdezni. Mert alapból nem annyira szeretek dokihoz járni, főleg feleslegesen...



2020. jún. 29. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanácsot itt is kaphatsz, fogyókúra témában, de akkor el kellene kicsit mélyedned a fogyokúra világában, mert általános válaszok nem léteznek, neked is érdemes konkrét kérdést feltenned. Próbáld ki pld. a kaloriabazis.hu-t, ott tudod vezetni, hogy mit és mennyit eszel, illetve kiszámolja, hogy mennyit kellene. Pár hét alatt rá fogsz jönni, hogy hol követsz el hibákat. Az érzelmi evést is mederben tudod tartani, ha tudod mit igényelsz, és alternatívákat keresel.
2020. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem konkrétan ,,fogyókúra,, az amit én keresek, mert inkább valami tartós és kiegyensúlyozott dolgot szeretnék, de igen, szeretném kicsit jobban beleásni magam. Köszönöm a segítséget! :)
2020. jún. 29. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért is érdemes a kalóriabázis, hogy csak elkezdesz játszani vele, pár hét, és tudni fogod, merre indulj. Az, hogy milyen tápanyagokra van szükséged, és mit eszel ehhez képest rengeteg információt ad. A dietetikus annyiban segíthet, hogy az ízlésedhez alakít egy sablon étkezést, egyébként sok pénzért, ha nem jót választasz, még lehet, hogy az ízlésed sem követi.
2020. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na hát igen, a másik dolog meg, hogy igyekszem egyre bővíteni, hogy mik bírnak lemenni a torkomon, de így is sok van hátra...
2020. jún. 30. 00:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Személyi edző, dietetikus és akár gyógytornász.


Illetve velem is így volt, nem tudtam már fogyni, de még mindig bajom volt az alakommal. Nekem a sportolás (kardió) segített. Nekem azt mondták, hogy valószínűleg nem leszek már sokkal vékonyabb, de a mozgás segített, hogy “egyben” legyek. Pl. Fussál vagy nézzél videókat, amik segíthetnek (Chloe Ting, Pamela Reif,…)

2020. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Nekem a kardió jellegű edzésekkel az a bajom, hogy a tüdőm nem bírja (sose bírta) valamiért, ennek kivizsgálása folyamatban van, de amit jelenleg csinálok inkább kitartásos mozgások.

2020. jún. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!