Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szétcsíptek a...

Mit tegyek, ha szétcsíptek a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Tegnap horgászni voltam, hiába voltam befújva riasztóval, össze-vissza csíptek, úgy nézek ki, mint egy himlős és borzasztóan viszket. Van esetleg olyan dolog, amit ha belekeverek egy kád vízbe, és megfürdök benne, akkor elmulasztja pár órára?

Fenistil nem jó, egyrészt tényleg annyi csípésem van, hogy egy tubus nem elég rá, másrészt csak 5-10 percre enyhít... Mire végeztem a lábammal, már kezdhetném is elölről.


Ugyanitt: Mit tudok tenni, hogy máskor ne szívjam meg ennyire? Minden nyáron ez van, pedig használok riasztót és igyekszem hosszú ruhában kimenni, de ha egy ötfős társasággal vagyok, akkor is gyakorlatilag engem megesznek, a többieket meg meg se csípik. Nem tudom, hogy eszek vagy iszok valamit, amit nem kellene, vagy miért imádnak ennyire.



#szúnyog #csípés #noémiértvittefelabárkáraaköcsögszúnyogokat
2020. jún. 30. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A riasztónál arra figyelj, hogy pár óráig fejti csak ki a hatását, tehát utána újra kell fúni. Érdemes rendesen befújni magad, mert a legkisebb cm2-t is megtalálják rajtad, ahol tiszta a terep.

Tavaly azt hiszem az Aldiban lehetett kapni kifejezetten csípésekre való kenőcsőt, ami csökkenti a pirosságot és a viszketést is, tapasztalatból mondom. :) De ha nincs kéznél ilyen, akkor a sima aloe vera is nyugtatja.

Figyelj arra, hogy próbáld minél kevesebbet vakarni, mert annál jobban fog viszketni.

2020. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam hétvégén, pedig én csak kísértem a horgászt :)

Kínomban tenap este fogkrémet kentem rá, ma már alig vakaróztam.

2020. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!