Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olyan furcsa Magyarorszá...

Miért olyan furcsa Magyarországon, főként a nőknek a meztelen/naturista szaunázás?

Figyelt kérdés

Miért olyan nagy ügy ismeretlen emberek előtt a diszkrét meztelenség?


Egy alkalommal egy ilyen szaunában két 20 év körül lány feküdt nyugiban, teljesen meztelenül a szaunában. Csodálkoztam is rajta, de persze kiderült, hogy németek. Ez itthon miért olyan nagy dolog?



2020. júl. 3. 12:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
És ugyanabban a ruhában szaunázol, amelyikben autózol?
2020. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%
Szia! Én ha tehetem meztelenül szaunázom. Igazából egyszer elbeszélgettem egy némettel erről a szaunában és kiderült, hogy ők és a nyugatiak a meztelenséget nem azonosítják a szexszel. Ez kulturális különbség. A magyarok többsége a meztelenségre nem tud semlegesen tekinteni, míg a németek többsége igen. Szerencsére nálunk is terjed a meztelen szaunázás egyre nagyobb piaca van és a fürdők egyre jobban biztosítanak naturista meg textilmentes napokat.
2020. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%

A németek ebben nőttek fel. Nálunk meg a kezdeti próbálkozások is kudarcba fulladtak


Lsd. Sárvár


Talán csak Magyarhertelenden és Bükfürdőn van naturistának nevezhető szauna. Esetleg Ráckeve

2020. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

"Ez itthon miért olyan nagy dolog?"


Más a szexuális kultúra. Sokan nem csak tizenévesen, hanem egész életükben képtelenek szétválasztani a szexualitást és a meztelenséget.


Az emberek többsége azt gondolja, hogy aki leveti a ruháit, az egyben az erkölcsi tartástól is megszabadul.

2021. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
59%
Talán mert nem biztosak abban, hogy tényleg békén hagyják őket?
2021. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fürdőruházás a szaunában pont olyan, mint az étteremben a dohányzás (volt). Mindenki tiltakozott ellene, a vendéglátósok a vendégek elmaradástól féltek, a dohányosok meg attól, hogy milyen kényelmetlen lesz elszívni egy cigit. Aztán kiderült, nemhogy csökkent volna, hanem növekedett a forgalom, mert a csendes többség igenis örült a füstmentességnek.

Ma ott tartunk, hogy természetes dolog kimenni cigarettázni, rá se akar gyújtani senki beltérben.

/most tekintsünk el a covidtól/


Szerintem pontosan ez történne ha a pihenési célú fürdőzésnél/szaunázásnál, ahol külön részlegként látogatható (pl. Sárvár) bevezetnék a textilmentességet. Én sokszor voltam Ausztriában/Németországban ilyen helyen, nőként nem ért semmilyen inzultus, akkor sem ha egyedül voltam. Kíváncsi tekintetek akadtak, de hát én is odanéztem, ha volt miért. Ezzel szemben a dagályban huszonéves koromban többször megfogták a s*gg*met...

Röviden ezt gondolom.

2021. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
81%

Alapjában véve azért kell meztelenül szaunázni, mert a legtöbb szauna egy wellness részleg része, ahol lehet fürödni is - a tisztított klóros vízben. Amikor a klóros víztől csöpögő fürdőruhában bemegy valaki a 95°-os száraz szaunában, azzal a többiek egészségét is károsíthatod. Akár a műszálas ruháknak is lehet egészségtelen kipárolgása - ebben nem vagyok biztos.

Másfelől a szaunázásnak ez lenne a kultúrája. Sok helyen köztes megoldás van: mindenki úgy használja, ahogy szeretné, így végül mindenki kényelmetlenül érzi magát. Ha kötelezővé tennék a fürdőruha nélküli használatot, a szégyenlősebbek akkor is törölközőbe csavarhatnák magukat. Biztosan lenne lemorzsolódás, de idővel itt is kialakulna a kultúrája és végül mindenki önfeledten használhatná. Persze, az emberek kíváncsiak, megnézik egymást ha úgy van, hiszen az életünk nagyon nagy részében ruhás embereket látunk, de a meztelenség valójában természetes dolog. A szép embereket ruhában is megnézik, meztelenül is meg fogják. Ettől függetlenül teljesen elfogadhatatlan bárkinek a zaklatása, el tudnék képzelni a zaklatókkal szemben egy örökös eltiltási rendszert is ezeken a helyeken.

2021. ápr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Na igen


A gyakorlott szaunások, attól kapnak hülyét amikor a mazsolák beülnek klóros vizes poliészter térdnadrágban a szaunába, és néznek, hogy most mi van(?). Főleg úgy hogy nők is meztelenül vannak bent.


Egy szép testet amúgy fürdőruhában is megnéznek. Bámulni viszont a szaunában sem illik.

2021. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!