Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hízni? 160cm...

Hogyan tudnék hízni? 160cm vagyok és 37-38kg..

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hízni szeretnék de nem tudok.

160cm vagyok és 37-38kg.

20éves vagyok.

Általában nincs étvágyam, de ha megjön mégis akkor sem hízok egy dkg-ot sem:( 2-3havonta rám jön az ehetnék..(1.5-2hétre) akkor mindent eszek ami a szemem elé kerül.(nyilván normális keretek között, pl utcán földre dobott félig megevett kajához természetesen nem nyulok :D )


Rengeteget mozgok "kényszerből"

Ételfutár vagyok tehát napi 5-6-7órát mozgásban vagyok.(vezetést leszámítva..


Van valakinek valami bevált módszere? Vagy ötletek hogy mit tegyek/egyek mindenképp.?



2020. júl. 4. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Férfi vagy vagy nő? Sportolsz e valamit? Mit eszel 1 nap? Leirod?
2020. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

#1 "160cm vagyok és 37-38kg."


Lány. Egy fiú, ilyen súlyal haldokolna.

2020. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Azért várjuk meg az ő saját válaszát szerintem.
2020. júl. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Vannak hozzád hasonló ismerőseim. Sőt, párkapcsolatban is voltam, 3 évig egy 38 kilós lánnyal. Ha nem saját szememmel láttam volna, hogy mit és mennyit eszik (mindent és sokat), akkor én is standard rávágtam volna, hogy azért gebe, mert nem eszik...

Ez egyrészt genetikai kérdés is, másrészt ezer egyéb tényező befolyásolja, például pajzsmirigy túl- vagy alulműködés, különböző hormonháztartási zavarok, stb.

Én magam például rettentő hízékony típus vagyok, konkrétan csak párszor megbotlok, eltérek az étrendemtől, megeszek bármilyen pékárut, vagy valamilyen cukros italt és máris a mérlegen meglátszik. Dagi családban nőttem fel, úgy hogy egyikünk sem volt nagyevő, szegényes körülmények közt nevelkedtünk. Ha kenyér volt kenyér volt, ha tészta volt tészta volt, ellenkezni nem ellenkeztünk, ha csak az került az asztalra. Nem kellett sem csoki, sem McDonalds menü, sem hasonlók, hogy pufók gyerek legyen belőlem. Aztán miután kikerültem a családi fészekből, tettem róla, hogy lemenjenek a kilók, bár nem volt könnyű az életmódváltás, és mai napig küzdenem kell, hogy ne jöjjenek vissza. (Egy biztos: főtt tészta azóta sem, és ezután sem kell többet.)

Szóval igen, genetika nagyrészt közrejátszik, viszont van még itt néhány dolog, amiről tudnod kell. Például az anyagcsere folyamatok, egyrészt sajnos ez is genetika, másfelől viszont te felelsz érte. Például a kávé, cigaretta, sport pörgethetik az anyagcserét rendesen. Ha állandóan mozgásban vagy, ahogy írtad, akkor az már egy komoly támpontot ad annak, hogy gyorsabb legyen az anyagcseréd. Másfelől, említetted, hogy legtöbbször nincs étvágyad. Tehát, az ehetnék biztosan azért jön rád, mert a szervezeted már éhezik és jelez neked. Például szükséged lenne 1500 kcal bevitelre (csak példa, én nem tudhatom mennyire van szükséged), de ha te másfél hétig csak a felét viszed be, akkor tudatosan a szervezet közölni fogja egy idő után, hogy: Hé, ez nem okés! Ha meg egy nap beviszel 3500-at, de utána folytatod 800-1000el szintén másfél-két hétig, akkor mitől is kellene hízz? Attól az egy nagy zabálástól? Hát nem!

Amire szükséged van elsősorban: egy tudatos étrend, amit követsz. Tehát nem akkor eszek amikor megéhezek, aztán lesz ami lesz. Ahhoz, hogy hízz, emelned kell a napi kcal bevitelt, és mindenből egyaránt eleget enni. Ezt azért írom, hogy ne csak +szénhidrátot és +zsírt vegyél magadhoz, mert a +fehérje elengedhetetlen az izomképződéshez, anélkül csak színtiszta zsírt pakolnál magadra, és gondolom nem az a cél, hogy löttyedt legyél, hanem hogy "egészségesen" hízz. Persze ehhez mozgás is kell, nem csak zabálás, de az a része a munkádhoz kötődően már megvan. Esetleg esténként, vagy szabadidődben néhány súlyzós edzés még beleférne.

Tehát! Először a fentebb említetteket tartsd számon, életmódváltás és tudatos étkezések. Ha egyedül nem megy, keress fel dietetikust, aki segíteni fog összeállítani neked étrendet.

Ha ez meg van, és akkor sem sikerül!!! Akkor esélyes, hogy már a korábbiakban említett hormonháztartási gondok egyike jellemző rád is, abban az esetben orvosi vizsgálat, ha pajzsmirigy cucc van a háttérben, arra kapsz kezelést, és utána menni fog.

Próbáltam kielégítő választ adni, hamár az előttem szólók nem tették meg, bár szakértő nem vagyok, de tudok ezt-azt a témával kapcsolatban. További szép napot!

2020. júl. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi. Az kimaradt, lány vagyok nem sportolok, eleget mozgok munka miatt. Külön sportra se időm se energiám nem lenne:(
2020. júl. 5. 09:26
 6/10 A kérdező kommentje:

Enni meg van hogy nem eszek semmit egész nap mert abszolut nincs étvágyam. Hányingerem van a kaja illatától is..:(

Néha eszek egy nap egy melegszendvicset aztán ennyi a napi étkezés. Többet nem birok enni:(

2020. júl. 5. 11:20
 7/10 A kérdező kommentje:

4es.. köszönöm a választ.

De egyszerüen képtelen vagyok annyit enni amennyit kéne. :( Amennyit eszik egy átlag ember :(

2020. júl. 5. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokan szerencsésnek gondolnak most. Sok lánytól hallottam, hogy a "levegőtől is híznak". De ez, úgyan olyan probléma. A nasolással zsírt lehet felszedni, nem ízmot. Te tudod, hogy erre, van-e szűkséged. Ha igen, a számodra legkívánatos édességből, mindig tarts magadnál! Mert igaz, van egy igazolatlan elmélet, hogy a nasolás elveszi az étvágyat. Ha nálad mégis beigazolodik. Akkor evés elött párórával elég befejezni, a basolást.

Amúgy dokik úgyanugy ismerik ezt a problémát, mint a koros elhízás formáit és okait.

2020. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Voltam háziorvosnál..

De nem jutottam előrébb.:D

2020. júl. 5. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Elküldhetett volna gasztroenterológushoz, majd táplálkozási tanácsadásra.
2020. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!