Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » NAGYON FONTOS!!! Szénmonoxid...

NAGYON FONTOS!!! Szénmonoxid mérgezésem van?!

Figyelt kérdés

A szobámba már kb 3 órája füst szag van fogalmam sincs mitől (néha elmúl de rá kb 3 percre visszajön) (konnektorokat csekkoltam nincs füst szaga) (a szobámba ezek az elektromos cuccok vannak: konnektorok, radiátor , lámpa)

Fáj a fejem és majdnem behánytam az előbb. A családomból MINDENKINEK szóltam , hogy füst szag van de mondták , hogy jól van majd biztos füst szag van a szobámba hehe nagyon vicces. Szóval nem vettek komolyan. Mit csináljak? Aludni nem merek mert mi van ha széndioxid mérgezésem lesz és meghalok vagy valami? sos



2020. júl. 6. 04:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

Vigyázz magadra van még szén-monoxid a lakásba mert az veszélyes mert színtelen szagtalan mérgezéssel kórházba kell menni mert legtöbbször viszik az illetőt mert bele lehet halni a szellőztetés nem elég. Szólni kell valamilyen szakembernek ,hogy szén-monoxid szivárgást észleltél (pl:gázműhöz).

Ahhoz, hogy a szén-monoxid mérgezés elkerülhető legyen, igen sok feltételnek kell egyszerre teljesülnie:


A beépített készülékek szerkezetének megfelelőnek kell lennie. Csak olyan készüléket használjunk, mely a vonatkozó szabványoknak megfelel, hibátlan és biztonságos működésre alkalmas. Ide tartozik az égéstermék-elvezetők, kémények szakszerű kialakítása és megfelelő műszaki állapota is.

A készüléket szakképesítéssel és szakvizsgával rendelkező szakember helyezze fel a gyártó és a vonatkozó szabványok előírásainak megfelelően. A megfelelő működéshez például a gázkazánokat mérőműszer segítségével kell gondosan beállítani.

A tüzelő-berendezéseket az előírásoknak megfelelően rendszeresen karban kell tartani. A karbantartási munkákat is arra képzett szakember végezze el. Ezek a munkák elsősorban a kazánokra és a kéményekre vonatkoznak. A berendezéseket évente ellenőriztetni és - ha szükséges - tisztítani kell; a kazánokat, vízmelegítőket újra be kell állítani. Lakásába engedje be a kéményseprő közszolgáltató munkatársait, hogy kéményét, égéstermék-elvezető berendezését ellenőrizhessék, szükség szerint tisztíthassák.

A készülékek használata során követni kell a gyártó előírásait. Fontos figyelni arra, hogy a készülék számára az égéshez szükséges mennyiségű levegő a helyiségben rendelkezésre álljon. Nem szabad például a szellőző-nyílásokat letakarni.


Legfontosabb lépések a mérgezés megelőzése érdekében:


Telepítsen szén-monoxid-riasztót lakásába.

Folyamatosan biztosítsa a tüzelőberendezések és a kapcsolódó rendszerek (kémények, szellőzőnyílások) megfelelő működéséhez szükséges feltételeket.

Évente ellenőriztesse tüzelőberendezéseit és kéményeit.

Rendszeresen ellenőrizze a füstcsövek tisztaságát:

olaj- és gáztüzelésű berendezéseknél évente egyszer,

szén-, fatüzelésű készülékeknél évente kétszer.

Rendszeresen ellenőrizze a szellőző-, légbevezető csatornák tisztaságát.

Ne dugaszolja el a szellőző-, légbeeresztő csatornákat.

Ne használja fűtésre a gáz főzőlapját, a gáztűzhelyet.

A tüzelőberendezések és kémények szerelési, karbantartási munkálatait csak megfelelő képesítéssel rendelkező szakemberrel végeztesse.

Minden gáz-, olaj-, fa-, vagy széntüzelő berendezés az égéshez levegőt használ fel és az emberi szervezetre mérgező anyagokat tartalmazó füstgázt bocsát ki. Feltétlenül szükséges a megfelelő mennyiségű levegő zavartalan bevezetésének és a füstgáz elvezetésének biztosítása.

Minden helyiségben, ahol tüzelőberendezés működik, biztosítani kell a megfelelő szellőzést és az égéstermék elvezetését.

Ne engedje gyermekeit a tüzelőberendezéseket használni és azokkal játszani.

Ha füstszagot érez a lakásban, azonnal kapcsoljon ki minden tüzelőberendezést, hagyja el a helyiséget és nyisson ki a lakásban minden ablakot, ajtót. Hívjon szerelőt vagy kéményseprőt.

A tüzelőberendezéseket csak a használati útmutatóban leírtaknak megfelelően használja.

Ne alakítsa át tüzelőberendezéseit és a kapcsolódó rendszereket engedély nélkül - engedélyköteles átalakításnak számít például a készülékek, kémények, készülékbekötések átalakítása, áthelyezése és a más tüzelőanyagra történő átállítás vagy akár a frisslevegő-ellátás módjának megváltoztatása ablakcsere következtében.

2020. júl. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
76%
Na, azért na szarjuk már össze magunkat, gyerekek! 40 fokos hőségben mi a búbánatos kis fa5zomtól keletkezne, CO? Ha urambocsá' a konnektorból jön, abba a mennyiségbe még egy egérnek se fájdulna bele a feje. Nagyon túl van spilázva ez a CO mizéria. Ok, fűtésszezonban vigyázzunk rá, de nyáridőben ne fossunk már, ha kérhetem.
2020. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!