Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » El tudná nekem ezt valaki...

El tudná nekem ezt valaki magyarázni?

Figyelt kérdés

Nem értem igazán, hogy miért mondják sokan azt, hogy puszival és öleléssel is terjedhet a korona? Tegyük fel, ha valakinek puszit adunk jobbra-balra az miért gond? Nyál nincsen, hanem csak érintkezés, ez olyan mintha valaki kezét vagy testrészét megérinteném egy pillanatra. Nektek mi a véleményetek erről? Kerülitek a puszit / ölelést mostanában?


26F



2020. júl. 8. 01:03
 1/6 Argloss ***** válasza:
62%

https://www.youtube.com/watch?v=ZvLFz1KSYMA


A kilélegzett levegőben is van némi kórokozó, ha meg rád is köhög valaki, vagy tüsszent, akkor már fertőzőképes mennyiség is lehet rajtad.

Nem magától az érintéstől, arcra puszitól fertőződsz meg, de azzal egyik testről a másikra kerül a kórokozó. A testedről előbb utóbb a kezedre is jut, amivel előbb-utóbb bejuttatod a szervezetedbe.

Ezért mondják, hogy kerülni kell minden érintkezést, hogy mindig mossunk kezet, ne nyúlkáljunk a szemünkbe, szánkba stb.

2020. júl. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"puszival és öleléssel is terjedhet a korona? ... Nyál nincsen"

Sose kaptál még "nyálas puszit"? :))


Nem mások véleménye számít, hanem a tények. Cseppfertőzéssel terjed. A védőtávolság betartása nagyon fontos - ebből meg egyenesen következik, hogy a puszilkodást-ölelkezést is kerülni kell, igen.

2020. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerencsere nem kaptam meg
2020. júl. 8. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? Épp most végezted el a harmadik tesztet?
2020. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Marmint nyalas puszit
2020. júl. 8. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te eletedben nem kaptal meg nyalas puszit, akkor te nem 26 eves fiu vagy, hanem 2,6 eves.
2020. júl. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!