Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 130-139 közötti vérnyomás...

130-139 közötti vérnyomás esetén? (Igazából már kb 8 éve ennyi) kellene vérnyomáscsökkentőt szednem? (25 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Sziasztok, először 16 voltam amikor az iskolában magas vérnyomással lemértek. Aztán kaptam egy 24 órás vérnyomásmérőt is, ami 127es átlagot hozott ki. Azóta nem igazán foglalkoztam vele, mivel nem voltak bajok. A jelenlegi átlagom olyan 135 lehet, (ennek oka, hogy nagyon lealltam a sporttal a karantén miatt) most próbálok visszajönni, de fejfajastol kezdve, minden bajom volt már amit a vérnyomásra lehet fogni. Van időpontom egy kardiológushoz, kb 1,5 hónap várakozás után. De még mindig nem holnap lesz. Mit javasoltok? Tudom itt senki nem orvos, de hálás lennék egy tanácsért. Próbáljak jobban visszaállni a sportra (annak ellenére, hogy enyhe légzési nehézségem is lett már) vagy inkább a gyógyszer amit jó eséllyel felírnak majd?
2020. júl. 12. 18:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
128-132 között az már majdnem jó, a pulzus is olyan átlagérték körüli, de ha többet sportolsz majd, akkor az is csökken.
2020. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Mentek a hasznosak. Megpróbálok visszaállni a sportra. Hihetetlen, hogy 1,5 hónap kihagyás után ennyire megzavaradott a testem. Egyébként korábban már voltam egy EKG vizsgálatom, akkor pár érték, pl a CK-MB is magasabb volt, mint amennyinek lennie kellett volna, viszont az EKG maga viszonylag jó képet mutatott, enyhe tachycardiával, de arra azt mondták, hogy az a sporttól is lehet.
2020. júl. 14. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!