Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mindenhol...

Miért van az, hogy mindenhol azt írják/mondják fordulj orvoshoz, menj el szűrővizsgálatokra de amikor elmész nem foglalkoznak veled?

Figyelt kérdés

Akárhányszor megyek orvoshoz, mindenre hónapokat kell várni, van hogy beutalót sem kapok, mert nem akarnak “feleslegesen” mindent megnézni, de a magánklinikákon, fizetős orvosoknál is ugyanez van, meghirdetik a vizsgálatokat, beutalót kérnek mindenhez, hiába fizetnék érte, de volt, hogy már a recepción érdeklődve sem akartak elküldeni sehova, mert ez nem elég tünet.

Igazából mindegy, hogy van-e pénzed vagy nincs, nem akarnak megvizsgálni sehol.

De utána ha van valami, az a te hibád, mert nem mentél el orvoshoz.



2020. júl. 16. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen. Főleg, ha magánúton mész, akkor normálisan megvizsgálnak, ha fizetsz! Amikor TB és magán úton is azt mondják, hogy indokolatlan a vizsgálatod, akkor a fejedet kellene megvizsgáltatni, hogy miért képzelsz be olyasmit, amire semmi okod nincsen.
2020. júl. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vannak szűrő jellegű vizsgálatok és vannak nem olyanok, továbbá rizikócsoportok, rizikófaktorok. Feleslegesen nem csinálnak minden vizsgálatot, csak mert parázik valaki.
2020. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, de amikor panaszok jelentkeznek, akkor sem csinálnak semmit, hazaküldenek ha fáj valamid, hogy szedjél paracetamolt.

Nem egy közeli rokonom lett súlyos beteg emiatt, mert nem vizsgálták meg, amikor kérte. Nem csoda, hogy parázok. Biztos nem ok nélkül.

És sajnos tapasztaltam már én is, hogy haza küldenek, mert fiatal erős szervezet, biztos nincs semmi baja. Most kb az ötödik dokinál vagyok, aki végre hajlandó foglalkozni velem, ugyanis a tünetek nem múlnak.

2020. júl. 17. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!