Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a derekam ha kihúzom...

Fáj a derekam ha kihúzom magam ez normális?

Figyelt kérdés
eléggé sokat voltam görnyedve és úgy döntöttem, hogy inkább megpróbálok egyenesen ülni és álni. ez megy is csak fáj tőle a derekam. mivel sokáig görnyedtem ezért én arra gondoltam, hogy azért fáj mert már ahhoz szokott a hátam, de én nem tudhatom, hogy ez hogyan van.
2020. júl. 26. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem normális.
2020. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hmm, ismerős a dolog a számomra is.

Én is sokáig görnyedtem a számítógép előtt, és már nagyon fájt a hátam, a vállaim és a derekam, sőt a lábam is már egy idő után.

De amióta nem ülök annyit a gép előtt, és nyújtózni járok a játszóterekre, azóta a lábfájásom szinte megszűnt, és tulajdonképpen a vállfájásom is.

A hát és a derékfájásom kicsit ugyan enyhült, de még nem az igazi.

Szerintem nálad is lassan megy az átállás, mert már megszoktál egy rossz testtartást te is, és az ízületek, csontok próbálnak visszakerülni a helyükre, de nem nagyon sikerülnek.

Én ezért készülök valamikor elmenni majd masszázsra és/vagy csontkovácshoz, ők csak jobban látják, hogy hol kell rajtam "alakítgatni', hogy jobb tartásom és kevesebb fájdalmam legyen, vagy jó esetben meg is szűnjön.

2020. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az új testtartásod tuti jó? Nem lehet, hogy mikor "kihúzod magad", igazából túlfeszíted a derekad, vagy valahol máshol még nincs rendben? Ha eddig görnyedtél, akkor jó eséllyel nem elég erősek a törzsstabilizáló izmaid, bizonyosak viszont meg vannak rövidülve, nem is engedik, hogy jól tartsd a gerinced. Az is valószínű, hogy nem a mély izmaidat használod, amiket kéne, hanem a felszínieket, amik viszont gyorsan kifáradnak.


Szóval szerintem keress valami jóféle gerinctornát (legyen benne hasizom is, az is kell a jó tartáshoz). Ha el tudsz menni gyógytornászhoz is legalább egy-két alkalomra, az is segíthetne. Nálunk a munkahelyen van gerinctorna, amit egy gyógytestnevelő tart. Csak heti egy óra, de pár hónap után azt éreztem, hogy most már pont hogy görnyedni esik rosszul.

2020. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!