Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tud megváltozni a...

Hogyan tud megváltozni a vércsoportja valakinek?

Figyelt kérdés

Születésemkor AB+ volt a vércsoportom. Gyerekként egyszer voltam kórházban, akkor kaptunk is erről papírt, amin szintén AB+ szerepel. Azóta eltelt 20 év. Voltam a múlthéten vérvételen, ahol megállapították hogy B-s vércsoportba tartozom. Mondtam az orvosomnak hogy az nem lehet, AB+ voltam mindig is. Csináltak utána egy újabb tesztet (rá pár napra) akkor is megint ez jött ki.

Ez hogyan lehet? Meg tud valakinek változni a vércsoportja? A régi vagy az új tesztek rosszak volnának? Az orvosom erre nem tudott semmit mondani, szerinte talán régen néztek el valamit. Erre mennyi esély van hogy kétszer is egymástól függetlenül elírják a vércsoportot és méghozzá ugyanarra?



2020. júl. 27. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvben nem lehet, de itt egy hosszú cikk mazsolázz benne.

[link]

2020. júl. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valaki valamit rosszul határozott meg.
2020. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen csak akkor lehetséges, ha valakinek csontvelő átültetése volt. Egyéb esetben nem. Az rh esetleg változhat, ha un. Rh variáns vagy, mert akkor gyengébben fejeződik ki a vörösvértesteken a D antigén, ami adhat egyszer pozitív, egyszer negatív eredményt.
2020. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!