Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy én mindig...

Miért van az, hogy én mindig leragadok a múltban és folyton csak azt tapasztalom, hogy valami elmúlik?

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok és az életem túl egyszerűvé és egyenessé vált. Minden egyes percben visszasírom a múltat és szomorú vagyok, hogy valami elmúlt. És mostanában minden csak elmúlik.

Imádtam, ahogy a 2000-res évek elején lementünk minden nyáron a balcsira, mindig a benzinkúton vettünk ragasztós autópálya matricát. Ez is elmúlt. Túl digitális minden.


Az állítólagon nőttem fel. Annak is vége lett, akkor is tök szomorú voltam. Most meghalt Grant, az egyik kedvencem az állítólagból. Olya szomorú lettem, hogy sírtam egy picikét.


Aztán egy újabb szórakozásom, az agymenők is véget ért. Az utolsó epizódon is sírtam egy picikét. A kisgyerekkoromat idézte, amikor elkezdődött és azt néztem. első évad körül. 2007-ben.


Miért kell mindennek egyszerre elmúlnia? Túl nagy stressz ez így nekem!

Nem vagyok egy túl szociális gyerek, nincsenek sok barátaim, nem szeretek elmenni itthonról...


2020. júl. 27. 01:16
 1/2 A kérdező kommentje:

Óvodában 2006-10 én voltam az egyedüli gyerek aki nem a hülye kis meséket nézte, hanem a hogyan készültet és az állítólagot!!! Anyám nekem direkt előfizetett a DaVinci learningre és a discovery science-re. És ezek már mind elmúltak. A gondtalan kisóvodás, kisiskolás srác évei.

Folyamatosan ezek jutnak eszembe és állandóan szomorú vagyok emiatt.

2020. júl. 27. 01:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Változik a világ, ezt meg kell szokni. Képzeld mekkora trauma lehetne ez az idősebb generációnak, ha mindig leragadtak volna. Te is egy változó világban születtél, csak nem vetted észre, mekkora ugrás a gyerekkorod például a rendszerváltás korához képest. Egy idősebbnek az is szenzáció volt abban az időben, hogy lehet SMS-t küldeni. Gondolj arra, hogy pár év múlva, amikor a világ megint más lesz, akkor meg boldogan fogsz visszaemlékezni, hogy a jelen, milyen jó is volt. Bizony az életben meg kell tanulni, hogy semmi sem állandó, és mindig eltűnnek, változnak dolgok, ugyanakkor jönnek szintén újak. Ha nem azon őrlődsz, ami elmúlt, hanem optimistán nézel a jövőbe, és nyitott vagy az újdonságokra, már sokkal inkább az fog élményt hozni az életedbe, és azt látod, hogy mennyi minden újdonság vesz körül, amiből egyre csak több lesz, és nem azon gondolkodsz, hogy ez is meg az is elmúlt, miközben elszalad melletted a világ... Majd, ha nagyobb leszel és jönnek a problémák (azaz sokkal több bajod lesz mint most, hogy megszűnt egy két sorozat, meg digitalizálódott (egyszerűsödött) az életünk, akkor észre fogod venni, hogy például az sosem fog változni, hogy adót meg számlákat kell fizetned. :D Tanulj meg nevetni a problémákon, néha az segít a legtöbbet.

Nyilván mindenki tud nosztalgiázni a gyerekkorán, de ha körülnézel az életedben, akkor biztos vagyok benne, hogy észreveszed, hogy a régi jó dolgok helyébe már valószínűleg léptek újak, lehet más téren, mint az előzőek. Egyébként egy változó korban is vagy, úgyhogy ilyenkor nem meglepő, hogy az embernek traumát okoznak a változások az életben, de pár év és kinövöd, megígérem, én is, és sok kamasz felfújt és elbánkódott a legapróbb dolgokon. Fel a fejjel :) 20f

2020. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!