Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan bevan gyulladva...

Folyamatosan bevan gyulladva a torkom. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Egyfolytában vörös a torkom és gennyes is. Észre sem veszem már ha megfázok, vagy valami bajom van. Ritkán járok orvoshoz, de ha el is megyek, biztosan megkérdezi, hogy megfáztam-e. Ilyenkor bármi mást mondok az igen helyett, anyu kijavít, és még én vagyok a rossz, mert "biztosan nincs bajom".

Az ismerőseimet többször elcsíptem beszélgetés közben, hogy "XY-nek miért ennyire büdös a szája?"

Napi 3× mosom, emellett fogselymezek, tehát ezzel nincsen problémám. Egészségesen étkezek.

A hajam irtózatosan hull, az immunrenszerem, nagyon gyenge. Sokszor van hőemelkedésem, lázam viszont nincs. Mindig kipattogok, pattanások vannak rajtam. Nem pubertás pattanások, megtudom különböztetni. Sokszor sok sárga trutyi van a mandulámba, viszont mandulakövem mindig, és jó nagyok.

Ezerszer kértem, hogy menjünk orvoshoz, de hallani sem akarnak róla. "Az antibiotikum rossz, mandulával akkor is jobb ha rossz, higyd el nekünk."

Elegem van. Magam nem mehetek el az orvoshoz, szülők nélkül nem mehetek el ilyen helyre, a fentek írtak végett. Őket kellene rávenni. Várjam meg amíg rosszabbra fordul a helyzet? Várjam meg, amíg mások teszik szóvá, hogy "Mi van a hajaddal?"

Most is nagyon fáj.

Mit tennétek a helyemben?



2020. júl. 30. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mész orvoshoz?
2020. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Krónikus mandulagyulladás,amitől már hullik a hajad..ezután jönnek az ízületi gyulladások majd a szívizom gyulladás ami el is vihet. Azt a mandulát minél hamarabb ki kell venni, nem tréfa. Keress a nezen ezzel kapcsolatos szakirodalmat, mutasd meg a szüleidnek és ha hajthatatlan idióták (bocs) akkor szólj az ottani védőnőnek vagy menj el háziorvoshoz a tudtuk nélkül és majd ő értesíti akár a családvédelmiseket is ha kell.
2020. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogd magad, és irány a doki. Senkinek az engedélye nem kell hozzá.
2020. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bakteriális fertőzésekkel vagy mandulagyulladással összefüggő torokfájás hosszabb ideig tart és jóval fájdalmasabb. Ezzel mindenképpen orvoshoz kell fordulni, és a gyógyuláshoz antibiotikum is kell! Mit tehetünk otthon, hogy csökkenjen a kellemetlen érzés?


8 lépés a gyógyulásért


Öblögessünk sós vízzel vagy zsályafőzettel!

Szopogassunk gyógycukorkát vagy egyszerű keménycukrot!

Használjunk párásítót - egy vízzel teli edény a fűtőtesten is jó szolgálatot tehet!

Igyunk meleg mézes-citromos teát vagy limonádét!

Inhaláljunk eukaliptusz illóolajjal!

Együnk forró húslevest: nemcsak a léleknek esik jól, de fontos ásványi sókat is pótol a szervezetben!

Pihenjünk eleget, ha teheti, ne menjen be dolgozni!

Készítsünk gyömbéres-mézes-citromos vagy tormás-mézes főzetet!

2020. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!