Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatos szomorúság ellen...

Folyamatos szomorúság ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem vagyok túl jól lelkileg, de nemtudom miért. A semmitől sirok naponta,estenként stresszelve és szomorúan alszom el,folyton negatív dolgokra tudok csak gondolni. A legjobb barátnőmet emiatt a folytonos kedvtelenségemmel már majdnem elvesztettem,ő miatta már olyan egy hónapja próbálok pozitív lenni és újra boldogabb lenni,el is értem annyi változást hogy mostmár csak esténként sirok. Régen nem ilyen voltam, még tinédzser vagyok,persze a sok kusza érzések kavarognak bennem de nem tudom hogy mit kezdjek magammal. Semmiben nem látom a szórakozást mindent negatívan élek meg, és a szereteim mellett is szomorú vagyok. Mit tegyek? Ti mit csinálnátok ha szeretnétek megváltozni és pozitívabb lenni,de úgy érzitek hogy egy bazi nagy űr tátong bennetek és nem tudtok vele mit kezdeni.

Pszichológust nem akarok,voltam már de nem vagyok olyan aki képes idegennek megnyílni elmondani szíve fájdalmait mert ez a munkája. Családommal nem olyan jó a viszonyom hogy elmondjam a problémáim és a barátaimból sincs túl sok aki van, őket nem akarom ezekkel a marhaságokkal terhelni mert amugyis folyton rossz kedvem van.



2019. júl. 30. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott a kulcsszavakban.

Magany okozza

Szal legyen tarsad.

2019. júl. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha hosszú ideje fenn áll és nem tudod az okát, akkor az konkrétan a depresszió definíciója.
2019. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akarni kell jobban lenni, ebben az esetben pedig az akarás azt jelenti, hogy megnyilsz egy idegennek (pszichológusnak).


A mentális egészség egy csúszós lejtő; ha sokáig nem foglalkozol vele, akkor hamar elég rossz helyen találhatod magad,es akkor már nehéz újra rendben lenni.


Egy szakember hallott már cifrabbat is annál, mint amit te tudnál neki mondani, szóval ne aggódj ilyeneken.

2019. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pszichologus.
2019. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mast nem tudsz csinalni. Ha honapok ota ilyen vagy, es te se tudod mi a baj en mindenkepp pszichologust ajanlok.

En szemely szerint pszichologusnak sokkal konnyebben meg tudtam nyilni, mert ugye titoktartas, es o nem is itelkezhet felettem ugy, mint pl szuleim.

2019. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kevin064 ***** válasza:
69%
Ha hónapok óta tart ez, akkor már depressziós vagy. Nem tudom, hogy hogyan telnek a mindennapjaid, de a "magány" és a "egyedüllét" szóból kiindulva azt javaslom, hogy járj el különböző tevékenységekre, ismerkedj emberekkel, keress új ismerősöket, hogy csökkentsd az űrt a szívedben, ezzel is legalább többet érsz el és ki tudja, lehet hogy megleled a boldogságod. A problémád boncolgatását pedig próbáld meg vadidegenekkel facebookon, anotalkon vagy bárhol, mivel nem ronthatod a viszonyod olyannal, akit nem is ismersz. Az a baj, hogy ennyiből nem tudhatjuk meg, hogy napi szinten mennyit mozdulsz ki, jársz-e el valahova, stb. így maga a kérdés, hogy szociális gondok vannak jelen vagy sem, egy kész rejtély. Na, egy kicsit elhúztam, de amit mondani akarok, hogy kitartást. És ha nagyon szarul vagy, nyugodtan írj és segítek, mivel amúgy is elég lapos a nyaram.
2019. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
frontin/xanax + alkoholos ital, italok.
2019. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon magam alatt voltam már hónapok óta, még most sem az igazi, de elkezdtem mozogni és azóta sokkal jobb. A semmitől sírtam, rossz gondolatok jártak a fejemben, a páromar is már megmérgeztem ezzel, mondta menjek el pszichológushoz, önbizalomhiány, szorongás, minden fittyfene gyötört. És mondom, még nem az igazi, de tapasztalatból mondom, hogy a mozgás/sportolás csodát tesz.
2019. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, én is mozgok,naponta futok vagy edzek de nem túl sokat segít.

pszichologushoz már jártam önként mentem, de nem segített,sőt kifejezetten idegesített.

2019. aug. 3. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!