Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás - vérvétel?

Hajhullás - vérvétel?

Figyelt kérdés

Utóbbi két hónapban észrevettem, hogy tömérdek mennyiségű hajam hullik, így elkezdtem vitaminokat szedni. Nem használt így a második hónaptól már hajhullás elleni sampont is használtam, gyogynovenyest, de ez sem használt semmit, elhagytam a hőkezelést, így arra gondoltam talán érdemes lenne vérvételre mennem.


Arra vagyok kíváncsi ilyenkor milyen értékeket néznek? Lehet kérni háziorvostól azt, hogy ne csak általános értékeket nezessunk, hanem pl hormonokat is? Vagy ami pajzsmiriggyel hozható összefüggésbe? Vagy ez a típus csak szakorvosi javaslattal lehetséges?



2020. júl. 30. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos bármilyen labort kérhet. Mindenképp kell vérkép, vas/ferritin/teljes vaskötő kapacitás, pajzsmirigy hormonok, nagyrutin,én egy AST-t is nézetnék (ha esetleg volt tüszős mandulád a múltban). Esetleg egy Haemoglobin a1c, a cukorbetegség kizárása miatt. Tehát én ezeket mindenképp kiírnám ha az orvosod lennék.
2020. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatja pajzsmirigy probléma. Az endokrinológus vérvételre küld el, ahol hormonszintet vizsgálnak.

Nekem is hullik a hajam, évek óta kopaszodok (férfi vagyok, így nem olyan nagy probléma), akkor kezdődött, amikor rosszindulatú daganat miatt kivágták a pajzsmirigyemet és azóta gyógyszerrel pótolom. Azt mondják, nem a gyógyszer okozza, de nem tudták soha megállapítani, hogy mi lehet a baj. Bedobták a Joker-kártyát, biztos a stressz...

2020. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2es

Annyira tipikus ez a stressz.. ok,tudom,hogy minden szart okozhat de legalább alaposan kivizsgálnák az embert,mielőtt rásütik ezt..

Anno a férjem állandó,hónapokig tartó fejfájására is ráfogták. Addig mentem,míg ki nem vizsgálták rendesen. 3 nyaki sérve van.. ha nem járok utána, a mai napig szenvedne.. :/

2020. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. júl. 30. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a háziorvos nem tud bármilyen laborvizsgálatot kérni. Többek között a TSH-n kívül nem kérheti a hozzátartozó fontos T3, T4 értéket. Alulműködésnél hullhat a haj. Nekem a klimax miatt hullik időszakosan, az Alpecin sampon egész jó rá.
2020. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5ös

Ezt a t3 dolgot nem tudtam. :) kórházon belül intéztem eddig. Amúgy túlműködésnél is hullhat. Egyik ismerősömnek marokszámra jött a haja,én javasoltam neki a pm labort, olyan durván magas értékei voltak,hogy ilyet ritkán láttam...:/

2020. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remélem nálam még nem a klimax okozza (25l), de valószínűnek tartom hogy valami hormon probléma lehet. A sampont viszont kipróbálom, amíg nem jutok el orvoshoz.


Köszönöm a segítséget, úgy döntöttem keresek egy nőgyógyász-endokrinológust első körben, meg egy fogorvost is, van egy ki nem nőtt bölcsesség fogam, megnézetem azt is..

2020. júl. 31. 04:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!