Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egy normál széklet?

Milyen egy normál széklet?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha rossz kategóriába írtam ki. Nem tudom melyikbe lenne megfelelő.

Tehát nekem évek óta rendszeresen lágy a székletem. Körülbelü egy nyútani való tésztához tudnám hasonlítani. Persze van hogy teljesen kemény, de az is hogy ennél is lágyabb. Általában naponta kétszer is van székletem.

Gyakran az is előfordul, hogy az "adag" elsőfele kemény míg a másikfele már kifejezetten lágy. Teljesen szélsőséges. Színre is a világos sárgától a sötétbarnáig változik. Szerintetek ez teljesen normális?

Ha nem, akkor milyen orvoshoz kellene fordulni?


2020. aug. 1. 12:50
A kérdező szavazást indított:
Teljesen normális
Szokatlan, de nem hinném, hogy bármi gond lenne
Szokatlan, a biztoság kedvéért érdemes lenne dokihoz menni
Mindenképpen el kellene menni orvoshoz
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a skala az aranyertol fuggetlen, csak ez volt elyo talalat

2020. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Valahol az 5 és 6 között, de van hogy az egyik fele 4-es, és utána pedig egy erős 6-os. Mindez egy ürítés alkalmával. Tehát általában a 4 és a 6 között ingadozik

2020. aug. 1. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy egy alkalom nem mervado. Megvan, mennyinek kell lennie, hogy korosnak szamitson.

Etelerzekenyseg/allergia vizsgálaton nem voltál?

2020. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elvileg allergiás vagyok a tojásra. Bár ezt gyakorlatban nem vettem sosoem észre. Hiába eszek meg egy nagy adag rántottát nem másabb semmi mint általában. Bár azon az allergiavizsgálatokon inkább pollent néztek, azok közül jópár dologra allergiás vagyok. Egyébről nem tudok.


Milyen orvoshoz érdemes menni ilyen ügyben?

2020. aug. 1. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Elméletileg a normál széklet egyben maradó, barna színű, DE az ideális, azaz egészséges széklet elméletileg lágyabb. Tehát nem a kemény a jó.

Formált, puha, kígyó alakú kb. mint a fogkrém úgy kell elképzelni.

A két végletkor van baj amúgy, ha bogyós kemény, vagy nagyon híg szinte vizes és ha ez sok ideje fennáll (több mint egy hét)


Nekem intolerancia (IgG alapú teszt) tej és tojás pozitív lett, amíg még ettem tejeset, volt hogy rendszeresen reggel hasmenéses székletem volt. De ez bármilyen érzékenységtől vagy allergiától lehet. Allergia teszten még nem voltam, de tervezek menni.

2020. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!