Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laza/normál mégis nehezen...

Laza/normál mégis nehezen ürülő széklet? Mitől?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
H érted, h nehezen ürül? Kinyomni nehéz vagy ritkán tudsz szekelni?
2014. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kinyomni nehéz. Inger van, és a mennyisége is megvan de nehezen jön ki. Sokára, és sok szenvedés árán indul meg.
2014. febr. 4. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenység, tejérzékenység például.
2014. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Szia! Sokszor nekem is az volt a problémám, hogy az eleje nehezen jött, véresre sértett... Magnézium-oxydátum ez por, 100grammot is felírnak egyszerre, esténként fél pohár vízbe csapott vagy púpozott kávés kanálnyit keverek, gyorsan lenyelem, gyorsan iszom-eszem rá valamit. Nem rossz ízű, csak fura por ízű. nem hashajtó, nem is lehet hozzászokni. Sima magnézium, a gyógyszerek alapanyagaként hasznosítják a patikákban, ahol még keverik a gyógyszereket, krémeket stb. évtizedek óta, ifjú korom óta használom. Ez a széklet lágyítására szolgál. Gasztrós osztvez főorv. kezelőm írta fel.Recept nélkül drágább, háziorvosi receptre 3-400 Ft.Neked kell kitalálni, hogy az adott nap pirinyóval több, vagy kevesebbet vegyél be. Lehet, hogy neked elég a csapott kávésk. is. Ha kérdésed van, írjál emailt: mariapapai64@gmail.com
2014. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

tegnap vettem glicerin kúpot.

egy fél is elég és 1 perc telik el, már rohanok is mosdóba. Csak az inger kell, hogy elinduljon aztán ürül magától. Ezzel tudom, hogy nincs megoldva semmi, de most nagyon jó érzés így székletet üríteni.

2014. febr. 6. 20:43
 6/9 anonim válasza:

Folyadékot mennyit fogyasztasz naponta? Zöldségeket, gyümölcsöt fogyasztasz-e naponta vagy inkább csak a "néha-néha" jellemző? Az alma nagyon jól lazít (leginkább a Jonatán, Idared fajta), az ananász szintén... Az is jó, ha a második fogáshoz fogyasztasz savanyúságot (a cékla kiváló, bélseprűnek is nevezik) Ha nincs meg legalább 2 - 2,5 liter akkor az is lehet egy ok, de én inkább azt javasolnám neked, hogy a saját magad megnyugtatása végett (ha a felsoroltak sem hozzák meg a a kívánt hatást) mihamarabb keress fel egy proktológust, mert a korai felismeréssel a későbbi vastagbél probléma kivédhető!

A nehezen ürülő széklet a vastagbél probléma egyik jele (főleg, ha azt érzi az ember, h. nem ürült ki rendesen.

Rendszeresen van székleted? Mikor szokott lenni? Reggel (ez a normális), délután vagy esetleg este?

2014. febr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon megijedtél valamitől és össze-szorult a feneked !!!
2014. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom régi a téma, de neked kiderült mitől volt, mi segített?

Hasonló problémám van, sőt nekem úgy van hogy picit még talán híg is a széklet, gyakran kell mennem, de alig jön ki. Második napja vagyok így. Először azt hittem székrekedés, de nem kemény a kaki és mivel gyakran kell menjek, nem hinném arról lenne szó..

2020. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Martin458 válasza:
Ez engem is érdekelne sajnos több mint 1 hónapja ez van velem maga a széklet normális nem kemény de soha nem ürül ki rendesen mindig marad bennem kb az 1/3 és ez látszik is a hasamon. Pedig sok rostot eszek és min napi 3l víz.
2022. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!