Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitralis Prolapsus kinél...

Mitralis Prolapsus kinél milyen tüneteket okoz? Társul-e mellé egyéb betegség?

Figyelt kérdés

Nálam nemrég állapították meg, az enyhe fokú szívbillentyű eltérést, de mondta a doki, hogy nem lát semmi elváltozást, teljesen egészséges vagyok, csak a pulzusom magas. Terheléses EKG-n hamar elfáradtam, mondta, hogy többet kellene sportolni, hogy fittebb legyek.

Tompán feszülő mellkasi fájdalmakkal mentem el, ami néha késszúrás szerű, meg kattanást is érzek, meg sokszor inkább olyan mintha a levegő be lenne szorulva a mellkasomban, a hasam sokszor lüktet, ahogy ver a főverőér.

Mivel teljesen rendben van minden, gondoltam tovább vizsgálatatom magam, hátha valami gerinc eredetű a dolog.

De megakadt a szemem ezen és végig olvasva, mindenkinél más tünetek jelentkeznek, vagy nincsenek.

Mielőtt dokihoz mentem sokat olvastam a marfan szindrómáról, nem szeretem magam internetről diagnosztizálni, de már megint arra bukkantam, hogy ezt a rendellenességet is okozhatja ez a szindróma. Ráadásul külső jegyekben is passzolna. (Hosszú, kéz, láb, lábujjak, vékony csukló, laza izmok stb.)


24/L



2020. aug. 5. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam a mitrális prolapsus sokszor tachicardiás rohamokat okoz, ami azt jelenti, hogy minden külső kiváltó ok nélkül a szívem percenként 180-at vagy még többett dobog, illetve előfordul mellkasi nyomás-szorítás és gyakori extraszisztolék, azaz szívkihagyások is. Nem tudok más betegségemről.
2020. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nálam is hasonló.
2020. aug. 19. 19:41
 3/3 anonim válasza:
Szia, kicsit későn találtam meg a kérdést, de azért csatlakozom. Én is mitralis prolapsusos vagyok. Egy-egy kimerítő nap után szoktam azt érezni, amit te is írtál, mintha kimaradna egy-egy szívdobbanás és beszorulna a levegő, utána pedig dobban egy rohadt nagyot, és azzal helyreáll a ritmus. Hasi verőerem nekem is iszonyatosan lüktet, nem tudtam, hogy ez ettől van, de baromi idegesítő :D Tachicardiás rohamom nagyon ritkán van, 1-2 esetre emlékszem egész életemből, amikor nem tudtam aludni egész éjjel, mert úgy száguldott a pulzusom. A doki azt mondta, hogy ez teljesen rendben van így, 3 évente kell egy UH-t csinálni, hogy nincs-e elváltozás, egyébként minden rendben, nem kóros vagy veszélyes állapot. Egyéb betegségem nincs, de az erőnlétem szörnyű.
2020. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!