Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire szomjas?

Miért vagyok ennyire szomjas?

Figyelt kérdés

Már 3 vagy 4 napja megiszok majdnem 3 liter vizet, úgy hogy még este is szomjas vagyok. 17 évesen szerintem nem kellene ennyit innom, nem gondolom, hogy ez normális lenne, főleg úgy, hogy eddig beértem napi 2 liter vízzel :/

Van úgy, hogy iszok (vizet) és utána öt percre rá megint ki vagyok száradva, de egyszerűen nem bírok többet inni, mert már tele van a hasam (viszont innom kell, mert olyan száraz a szám, mint a sivatag)

Mitől lehet ez? A melegtől? Nem izzadok, nincs annyira melegem, szóval ezt kizárnám. Nem ettem semmi olyat, ami növelné a szomjúság érzetet, sőt eszek lédús gyümölcsöket napi szinten pl. dinnyét, de még így is nagyon szomjasnak érzem magam. Amúgy is, ha ettem volna valami sósat vagy akármit, amire azért kell inni, az szerintem nem tartana 4 napig.

Remélem nem vagyok beteg :P Btw lány vagyok, szóval még a menstruáció miatt is lehetne, de 2 hét múlva kellene megjönnie, és eddig ilyen tüneteket nem tapasztaltam a menzeszem előtt, szóval ezt is kizárnám. De akkor meg mitől lehet?


2020. aug. 6. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a melegtől lehet, én eddig napi 1 liter vízzel beértem, ami még kevés is, de valamelyik nap meg sikerült valahogy 3 és fél litert meginni úgy, hogy nem sportolok semmit, tehát ültem egész nap. :D
2020. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az az egy liter ide vagy oda nem szamit semmit. 3 liter naponta az teljesen jo, nyaron en is ennyit szoktam
2020. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt teljes vérkép vizsgálatod? Vércukor stb. ilyenek?

Szedsz valamilyen gyógyszert? Pl. Rilmenidin, moxonidin? Ezek mellékhatása lehet olthatatlan szomjúság, állandóan száraz száj.

2020. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem biztos, hogy ettől a párás meleg időtől van. Most mindenki legalább 1 literrel többet iszik, mint amúgy. Ha az időjárás javulása után sem múlik el, akkor a cukrodat érdemes lenne megmérni, meg elmenni egy vérvételre.
2020. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltam vérvételen kb 1 hete, és semmi baj a vércukorszintemmel,szóval tényleg lehet, hogy a melegtől van :D

Köszönöm a válaszokat! 😊❤️

2020. aug. 6. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!