Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol kötelező a maszkviselés?...

Hol kötelező a maszkviselés? Pl. egy hotelben a recepciósnak is, vagy egy autósiskolában az ügyfelesnek is, stb. hordania kell? Vagy csak boltban és tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Tehát olyan helyen is kötelező, ahol szolgáltatást árulnak?

2020. júl. 14. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahol eddig voltam ügyfélszolgálaton, irodában, ahol ügyfelekkel foglalkoznak, volt a munkatársakon is, és ki is volt írva, hogy az ügyfeleknek is kell.
2020. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Minden nyilvános helyen ahová bemész
2020. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
buszokon, taxiban
2020. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én magam is ügyfeles vagyok. 1 hónapja még rajtam volt a maszk, amikor bejött valaki, de annyira hisztiznek, ha mondom az embereknek, hogy vegyék fel, hogy inkább hagytam a dolgot. Viszont hivatalos infot nem találok. Az irodában egyedül vagyok. Ha bejön valaki, akkor kötelező mondanom neki, hogy vele fel a maszkot és nekem is kötelező felvenni? Ellenőrzi ezt valaki? Én legszívesebben felvenném, de nagyon nem tetszik az embereknek.
2020. júl. 14. 12:40
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Vagy az ügyfél vegye fel vagy pedig te

Hacsaknem akarsz kórházba kerülni meg lefertőzni és a temetőbe küldeni a fél családod öregebbik felét

Ne foglalkozz az ügyfelekkel az első a biztonság

2020. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Te húzd fel.

Az ügyfélnek szólj, hogy húzza fel. Legfeljebb nem húzza. De rajtad legyen.

2020. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 14. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Vedd fel.

És én a helyedben megmondanám az ügyfélnek hogy nem szolgálom ki addig, amíg ő fel nem veszi.

2020. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Élelmiszerbolt, patika, piac, tömegközlekedés.
2020. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

A Kormány 285/2020. (VI. 17.) Korm. rendelete

a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről

A Kormány az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 247. § (1b) bekezdés c) pontjában kapott felhatalmazás alapján,

az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. Védelmi intézkedések

1. § (1) A (3) bekezdés szerinti kivétellel mindenki köteles

a) a tömegközlekedési eszközön, valamint

b) az üzletben történő vásárlás során

a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni.

(2) A vendéglátó üzlet belső (zárt) részében az ott dolgozók – a vendégek által látogatható területen – kötelesek

a szájat és az orrot eltakaró eszközt (például orvosi maszk, sál, kendő) viselni.

(3) Az (1) bekezdés szerinti esetben a szájat és az orrot eltakaró eszközt nem kell viselnie a hatodik életévét be nem

töltött kiskorúnak.



Itt világosan le van írva, hol kell viselni orrot, szájat eltakaró eszközt! A felsorolt két helyszín (üzlet és tömegközlekedés) kivételével sehol máshol nem kell viselni ezt a bizonyos eszközt! Nem tagadhatja meg senki a kiszolgálást. Sőt, még az üzletben sem tagadhatják meg a kiszolgálást, a tömegközlekedési eszközről sem szállíthatnak le senkit, ha nem viseli ezt a bizonyos eszközt, erre ugyanis nincs felhatalmazása az ottani dolgozónak, max. rendőrt hívhat, kizárólag a rendőr intézkedhet. De az üzleten és a tömegközlekedési eszközön kívüli helyszínekre még a rendőrt sem lehet kihívni, mert nem történik jogszabálysértés, ha nem viseli ezt a bizonyos eszközt valaki!

2020. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!