Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy jó ideje nem tudok rendese...

Egy jó ideje nem tudok rendesen aludni, már nagyon zavar. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyakori eléggé az embereknél de sajnos velem is előfordul mostanság hogy nagyon nagyon nehezen tudok elaludni és ráadásul későn is.


Amit tudni kell, hogy velem azelőtt ilyen nem nagyon volt, és mindig szerettem aludni + sokat bírtam és ha akartam akkor tudtam változtatni az alvásciklusomon is


Most nyáron elkezdtem tanulni. Kb július közepe, vége fele kb. Először kisebb ütemben majd volt hogy napi 6-8 órát is, mert érdekelt a dolog.


És amikor most aludni próbálok állandóan jár az agyam valamin, és teljesen random dolgok is eszembe jutnak. Próbáltam másra gondolni vagy csupán nem is gondolni semmire, de még így is nagyon nehéz volt.


Próbáltam olyat is, hogy nem aludtam 1 napig, hogy később el tudjak aludni hamarabb és többet (így remélve, hogy a ciklusom valahogy visszáll de semmi)


Nem tudom mit csináljak, nem akarok mindig hajnali 1-2ig fent lenni és aztán délig aludni meg ilyesmi, sosem voltam az a fajta, 6 óra alvás meg nekem nem igazán elég. Szerintetek mit kellene tennem?


Köszi a válaszokat

17F



2020. aug. 11. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy módszer, ami egészen el tud lazítani és segít hamar elaludni.

Próbáld letesztelni, hogy működik e nálad.

A lényeg, hogy a lábujjadtól kezdve a fejed búbjáig minden izmodat megfeszítsd egy pillanatra.

Kezded a lábujjaiddal, lábfejeddel, bokáddal, lábszáraddal, térdeddel, comboddal, ágyékoddal, hasaddal, mellkasoddal, aztán ugorhatsz az ujjaidra, kézfejedre, csuklódra, alkarodra, könyöködre, felkarodra, válladra. Aztán nyak, állkapocs, száj, orr, homlok. Aztán visszafele. Oda vissza csináld ezt, elég fárasztó, és egy rövid idő után belealszol (legalábbis nálam így működik). :D

2020. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vannak különféle gyógyteák, amik segítenek aludni és jól aludni, szerintem megér egy próbát, ha ennyire zavar. Nekem bevált.
2020. aug. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb módszer ha "hullára" edzed magad a nap folyamán, így estére álmos leszel és kevesebbet kattogsz. Nekem ez vált be, egész fiatalkoromban rossz alvó voltam, viszont 1 éve intenzív súlyzós edzést végzek majdnem minden nap és jobban is alszom sokkal.


Gyakori egyébként, hogy valaki stresszes időszakokban nehezebben alszik, ha nálad is ez fordul elő, akkor próbálj meg valahogy kicsit nyugisabb hétköznapokat teremteni.


Ha egyik se válik be, akkor még próbálkozhatsz például alvás előtti meditációval vagy az esti olvasás is elég altató szerintem, de igazából minél jobban rágörcsölsz hogy aludnod kell, annál nehezebb tapasztalataim szerint. Ha pörögni akar az agyad akkor hagyd neki, előbb utóbb úgyis megunja.

2020. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a módszerem: barmi is történik idöben feküdj le! Lefekves elöbb legalább 1 órával már ne tanulj és ne terheld az agyad. Mindenkinek mas, nekem tv zés bejött! Masnak olvasás v. halk zene.. ha felébredsz akjor kell valami amire el tudsz aludni, pl valamire gondolni.. a kutyusodra, vagy valami jó élményre.. Nekem ettöl megoldodott!
2020. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos ezeket is próbáltam már (a gyógytea kivételével) és nem igazán jöttek be, edzeni jártam 2 évet de most szüneteltetem egyéb okok miatt
2020. aug. 11. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor nem vagyok álmos, akkor (amikor már fekszek az ágyban és bevannak csukva a szemeim) felfele szoktam nézni a szemeimmel. Szerintem ez azért jó, mert eltereli a figyelmed
2020. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!