Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem szabad, illetve nem...

Travis83 kérdése:

Miért nem szabad, illetve nem ajánlatos mindennap edzeni?

Figyelt kérdés

A sportolók is alapszinten heti háromszor edzenek, de például konditerembe sem ajánlatos többször járni. Ugyancsak kocogni, tornázni vagy fitnessezni is elég heti 4-5 alkalommal. Kíváncsi lennék miért. A kondizást még valahol megértem, ott nyers erőből kell nyomni neki, az ilyen túl gyakori tevékenység talán ártalmas lehet a szívnek. Esetleg ezt is rosszul tudom.


Szóval árulja már el valaki, ha napi szinten kocognék vagy aktívan fitnesseznék kb 20 percet, abból mi bajom lehet?


Miből mennyi az egészséges mérték és miért?



2020. aug. 14. 02:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Pihentetni kell az izmokat? Szerintem.. Nem szabad túl erőltetni talán? Passz
2020. aug. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Azért kösz, hogy megpróbáltad. Akár igaz is lehet amit mondasz, bár az izmoknak szerintem jó a napi gyakorlat. Én is passzolok. Várom a témában jártasok válaszát. Nagyon érdekelne!
2020. aug. 14. 03:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos terhelés kikezdi a testet, nemcsak az edzés ideje alatt erősödsz(milyenségtől függetlenül) hanem az azt követő regenerációs időszakban.

Azonban ha nem hagysz időt magadnak regenerálódni, sokkal nagyobb az esélye a sérülésnek.

20 perc talán még nem árt meg, de az intenzívebb edzésformákat egyáltalán nem ajánlott minden nap folyamatosan végezni.

2020. aug. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Akkor a regenerálódás ezekszerint nagyon fontos és időt kell rá fordítani. Ezt jó tudni! Köszönöm!
2020. aug. 14. 03:17
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: Akkor ha pl napi szinten biciklizek 30-60 percet, az is túl sok? Bár gondolom attól függ mennyire érzem kimerítőnek, mert ha nem érzem annak az csak nem árthat, ugye?
2020. aug. 14. 03:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint csak attól függ, milyen az edzettségi állapotod és hogy szobabiciklin tekergetsz percenként 10-et vagy hegynek fölfele percenként 40 métert.

Ha nem érzed megterhelőnek, szerintem csinálhatod, de hetente minimum egy kötelező pihenőnapot beiktatnék.

2020. aug. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Az első is leirta, erre lepontozod, meg atlapozol rajta..
2020. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az izmok úgy nőnek, erősödnek, hogy megerőltetés közben mikrosérülések keletkeznek rajtuk. A szervezet a sérülés kijavításával és további szövetek hozzáadásával védekezik az ellen, hogy hasonló megterhelés esetén a jövőben ne következzen be ez.

Viszont a regeneráció, az izomépítés időt vesz igénybe.

Nem mozogni nem szabad minden nap, sőt! Nyugodtan fuss, biciklizz minden nap (ne 20 percet, mert az kb. semmmi, legalább háromnegyed órát:D). Viszont ne fekvőzz és bicepszezz naponta 150-szer, mert ilyen megterhelés esetén az izom nem tud regenerálódni rövid idő alatt, és különösen nagy lesz a sérülésveszély.

2020. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy nagyon fontos a megfelelő táplálkozás!

Nyilván ha egy szelet sonkányi a napi fehérjebeviteled, akkor tényleg ne fitneszezz napi 1 órát:D Érdemes ennek utánaolvasnod egyébként bővebben, hogy elkerüld a sérüléseket.

2020. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#6,8: köszönöm, ezek mind nagyon hasznos válaszok! Az izmok erősödésének folyamata pedig most új volt számomra. Sosem olvastam utána vagy ilyesmi. Sok itt a hasznos ember!
2020. aug. 14. 13:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!