Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy függő örökre függő marad?...

Egy függő örökre függő marad? Nem lehet leszokni, csak abbahagyni? Egyáltalán megéri leszokni?

Figyelt kérdés

Van olyan hogy ex alkoholista, ex dohányos, ex drogos, ex gyógyszerfüggő (és akármi más) ?

Az úgy igaz, hogy aki egyszer évekig egy káros szokástól függött, az továbbra is függő, csak fegyelmezett függő?

Mert az agy nem tudja felülírni ha évek hosszát csinálod. Az lesz a természetes neki, csak nem csinálja, hanem megvonja.

Tulajdonképpen aki függő, az bármikor újrakezdené, mert jó volt úgy neki, csak az egészsége miatt fejezte be, meg egyéb okokból. Vagyis egy életen át szenved az anyag nélkül. Érdemes úgy élni egyáltalán? Csak azért, hogy elmondhasd magadról, hogy én megcsináltam?

Például egy 40 éves, aki 20 éve iszik meg cigizik, tök hiába tudná biztosra, hogy vagy 50 évesen hal meg így, vagy 60, ha abbahagyja. Mert akkor még 20 évig hiába él, mert azokban az években nem lesz élvezet az anyag nélkül.

Jó itt ha fiatal személyről van szó aki mondjuk 30 alatti, és megszabadul, az úgy megéri egy ideig szenvedni szerintem mégis. De aki már egy fél életet leélt valamilyen függőséggel, azt tuti, hogy utána még sok évig kíséri a boldogtalanság, szorongás, depresszió anyag nélkül. Így végül is, mi a jó abban, ha valaki leszokik?

Nem szokik le - meghal pár év múlva, de azalatt a pár év alatt legalább jól érzi magát

Leszokik - nem hal meg, csak 2x annyi idő múlva (rosszabb esetben ugyanakkor hamár visszafordíthatatlan a szervezet roncsolódása), de azokban a plusz években csak sóvárog, depresszióban, melankolikusan, szomorúan, boldogtalanul. Van egy olyan mondás, hogy tökmindegy mennyit élsz, ha már belül halott vagy. Meg egy olyan is, hogy nem az számít hány évet éltél, hanem hogy mennyi élet volt az éveidben.

(és ez így van, mert a függő az függő marad)

Tehát, most kérlek vonatkoztassunk el arról, hogy egyáltalán az ember hogyan és miért szokik rá ezekre, meg ne is szidjuk itt őket mert mindenkinek meg van a maga baja. Van aki ebbe, van aki abba menekül, van aki családi háttér miatt, van aki rossz társaság miatt, szóval igen mindenkinek meg van.

De a kormány amellett, hogy bőven fordít időt a leszokó kampányokra, zöld vonalakra, idióta anonim gyűlésekre (3bol 1filmben anonim alkoholistákhoz megy valaki már uncsi) stb, azok mellett a leszokás ellenérveit is megemlíthetnék.

Ugyanis BÁRMILYEN szerfüggőség esetén az egyén középsúlyostól súlyosig terjedő elvonási tünetekkel fog küzdeni. Az elvonási tünetek sokszor veszélyesebbek lehetnek mint maga a függőség mivolta, mivel a szer megvonása kóma (halál) állapotot okozhat. Ezt miért nem említik meg a buzgó leszokás, anti alkohol, anti drog stb kampányolók? Egyébként az elvonási tünetek legkevesebb hónapokig tartanak ki, azoknál is akik csak 1 éve vannak benne. Így aki tízen, meg huszon éve, azoknál sokkal kitartóbb és hosszabb lesz a periódus. 10ből 9 ember depressziós lesz az elvonási fázis alatt. Sokan vannak akik megbánták, hogy leszoktak, mert csak rosszabb lett az életük azóta.

Ha én drogos lennék biztosan nem hagynám abba csak a társadalmi nyomás miatt. Hadd legyen önálló döntésem és igyak cigizzek meg lőjem magam amennyit én akarok, ha ez nekem jól esik, segít átveszelni a napjaimat és erőt ad. Ha leszoknék tudnám, hogy nem lenne jobb, csak rosszabb. Ki az a hülye aki várná, hogy esetleg majd hosszú évek múlva jobb lesz? Nem lesz soha jobb. Nagyapám is azt mondja hogy bármikor meginna egy jó sört, és mindig a sörös időkről mesél, pedig már tizenéve nem ivott. Azt is mondta, hogy bár ivott volna tovább. Mert azon kívül hogy én felnőttem előtte semmi más nem jobb neki. De még ez se valami nagy dolog hogy láthat engem ilyen korban, esetleg úgy lenne jó ha együtt innánk. Igen ezt mondta.

Én nem utálom a függőket. Pl aki kíváncsi a sztori után, én például erős kávé függő vagyok. Napi 5-6 csészével hörpintek fel, hogy tudjak élni valahogy. Ezzel indul a napom, nem tudnék és nem is akarnék élni kávé nélkül. Cigiztem is. Még most is cigiznék. Semmi nem lett jobb, hogy letettem, nincs halom pénzem meg egészségem. Bármikor újra cigiznék, pedig már több mint egy éve nem nyúltam hozzá. Akármikor cigiznék. A párom miatt nem teszem elsősorban. Csak xarabb az életem mióta nem cigizek, cigivel könnyebben viselném el a sok xart. Ittam is régebben többet. Manapság is szoktam esténként sörözgetni. Lexarom, mindent hanyagolni azért nem lehet. Ne is cigizzünk, ne is igyunk, menjünk szaladjunk napi 5 órát, hogy sportosak legyünk instagram arcok, és 3x együnk egy nap, akkor is csak salátát hogy egészségesek legyünk ne hízzunk, meg persze csak vizet igyunk és teát nehogy bármi mást, hogy tökéletesen beilleszkedjünk a mai társadalom elvárási normáiba. Azért hetente egyszer xarhatok? Meló után azért hamár egy sör se járna, akkor érjem be annyival hogy örüljek, hogy megkerestem a pénzemet a jövő heti salátámra? Örüljek, hogy van pénzem elmenni a Balatonra? Ugyan mit csinálok a Balatonon majd, salátázok? Mivel sör, hízlaló kaják, cigi meg minden kilőve, hisz azt normális emberek nem csinálják. Majd megyek kiiszom a Balcsit attól még jól mutatok instán.

Már nem tudom hogy jutottam ide. De azért mindenki egyetért mindennel amit írtam ez nyilvánvaló.



2020. aug. 16. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Megéri leszokni, le lehet szokni, minden csak akarat és kitartás kérdése.

De mindenki maga tudja megéri-e.

Kerülhet az életedbe az a függőség akár, de kinek mi a fontos és ki hogyan gondolkodik.

2020. aug. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 évig voltam nyugtató függő. Eldöntöttem, h végleg leszokok. 2 évig voltak elvonási tüneteim, de már jól vagyok. Egy ideig meg volt a sóvárgás is, de az is elmúlt. Az anyag okozta örömöket más örömökkel is lehet helyettesíteni, pl sport. Az ember képes legyőzni önmagát és a vágyait, ha jó oka van rá, a többi akaraterő, kitartás kérdése.
2020. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az marad. De ne hidd hogy a drogozás olyan hújuujjuuuuj de jó. A heroin is első pár alkalommal jó, de 2 hét után függőségbe tesz, és utána azért kell nyomni hogy ne legyen rossz. Most bejött pl ez ható (bika) ez is olyan erős hogy egy ezresből el lehet szívi egész nap. Hiába tudjuik hogy van akik belehalnak egyzserűen nem lehet abba hagyni, mert olcsó. Így szoktuk meg az életet, pl én 18 éve drogfüggő vagyok. Azt sejtem hogy lehetne másként, de azért tenni kéne, harcolni, dolgozni, gürizni stb. Szóval nem igazán tudom hogy hogy lehetne másként, mert ezt szoktuk meg...
2020. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz, ahogyan gondolkodsz. Egyáltalán nem mindegy 10 év ide, vagy oda.

"Meg egy olyan is, hogy nem az számít hány évet éltél, hanem hogy mennyi élet volt az éveidben." Azt te életnek nevezed, hogy szétcsapod magad valamivel? Az mitől boldogság? Nem tudsz nyugodtan kajálni, nem bírsz ki egy hosszasabb autóutat, nyugtalan vagy összejöveteleken, ha sorba kell állni, ha filmezel a haveroddal, hozzádbújik a párod, és még sorolhatnám. Csak az jár ilyenkor az ember fejében, hogy kell az a valami.

Általánosságban úgy van, hogy mindenki irigykedve tekint azokra, akik minden függőségtől mentesek, és ha választaniuk kéne, akkor ők sem kezdték volna el soha. De mostmár nem tudnak, vagy nagyon nehezen tudnak megszabadulni, ezért vannak segítő csoportok, rengeteg hasznos orvosi kezelési lehetőség, ingyenes zöldszám, stb, akik vállvetve melléd állnak, ha kell és segítenek, de szerinted ők a bunkó parasztok, amiért segíteni akarnak. Sajnos, aki hosszabb évtizedek óta függ valamitől, annak nem megy egyik pillanatról a másikra, ezért kell nekik a segítség.

Én is 13 évig dohányoztam. Már több mint 3 éve nem szívtam el egy slukkot sem, de már csak rossz emlék kb. És nem, nem maradsz függő örökre. Ma már nem kelek úgy, és fekszem úgy, hogy bárcsak cigizhetnék, mert ilyenről nincs szó. Néhány hét, vagy hónap akár a nehéz, és sorsdöntő, mivel a méreganyagok távozásakor még sokszor rosszabbul érzi magát az ember, mint előtte. Ezért van a sok kudarc. De hidd el, hogy megéri leszokni, mert nem az az élet, hogy semmit nem élvezel az életben, csak azt az egy szert amitől függsz. És még egyszer leírom, hogy nem, nem maradsz függő örökre. Ahogy telik az idő, úgy egyre csak halványodni fog az emléke, elfelejted, megtisztulsz, és boldogabb leszel, mint valaha.

2020. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hááát.. rohadtul nem értek egyet a nagy részével annak, amit írtál.

"Az úgy igaz, hogy aki egyszer évekig egy káros szokástól függött, az továbbra is függő, csak fegyelmezett függő?"

Sokan így tartják, de láttam egy interjúban egy hölgyet, aki akkor már 6 éve nem ivott és nem tartotta magát alkoholistának többé.

"Vagyis egy életen át szenved az anyag nélkül." Ez egy marhaság, sok egykori alkoholfüggőt ismerek, aki kifejezetten elégedett az életével, amiért sokat is küzdött.

"Nem szokik le - meghal pár év múlva, de azalatt a pár év alatt legalább jól érzi magát" Egy függő sem érzi jól magát egy idő múlva, akkor sem, ha az ellenkezőjét állítja.

"nem az számít hány évet éltél, hanem hogy mennyi élet volt az éveidben." Egy függőnek semmi élet nincs az éveiben, csak a szer létezik vagy az az első számú prioritás.

Elvonási tünetek valóban vannak, alkoholelvonás lehet halálos, de a függőségnél nem feltétlenül veszélyesebbek: alkoholmérgezésről hallottál-e már? A heroin megvonási tünetei tudtommal nem halálosak, míg a heroinozásba bele lehet halni. A fizikai elvonás alkoholnál nagyon max. 10 nap, a pszichés része a rosszabb, az valóban eltarthat hónapokig, évekig.

"Hadd legyen önálló döntésem és igyak cigizzek meg lőjem magam amennyit én akarok, ha ez nekem jól esik, segít átveszelni a napjaimat és erőt ad." Ha függő vagy, nem te irányítasz, nem fog segíteni az alkohol vagy egyéb drog a napokat átvészelni, hanem alig fogod várni, hogy ihass, fogyaszz, ha szerencséd van legalábbis és nem kerülsz az utcára, mert annyira belecsúsztál, hogy már dolgozni sem tudsz.

A kávéfüggőséget nem lehet keménydrogokhoz hasonlítani. Mondjuk azt nem hiszem, hogy ha leszoktál a cigiről semmi sem lett jobb, biztos nem vagy cigiszagú, reggelente nem köhögsz, jó esetben a pénzed hobbira vagy egészséges ételekre megy el, rosszabb esetben elfolyik, de akkor sem az egészségedet rongálod.


Amit az alkoholról írtam, azt tapasztalatból írtam, alkoholista vagyok, a többi a véleményem/gondolatom.

2020. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!