Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen praktikátok...

Van valamilyen praktikátok arra, hogy hogyan nyeljem le a tablettákat/kapszulákat egyszerűen? Nehezen megy.

Figyelt kérdés
Sajnos gyerekkori rossz tapasztalat miatt alakult ez, igazából a félrenyeléstől, illetve fulladástól félek. Most olyan kapszulát kaptam, amit nem szabad széttörni, és rettegek a bevételekor. :( Esetleg nincs valakinek valami trükkje arra, hogyan menne le a legkönnyebben?

2020. aug. 21. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bő víz, bő sör. A kapszulát nem szabad kinyitni, mert a műanyag burkolatnak az a lényege, hogy ne a gyomrodban oldódjon, hanem később a belekben.
2020. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapszula messze nincs akkora, mint egy fél szilvásgombóc, vagy egy darab pörkölthús. Az egész csak idegi alapon van, vagyis ha nem gondolsz rá, menni fog.
2020. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kapszulától nem lehet megfulladni, kicsi az átmérője, van nyeléskönnyitö gél a patikában, esetleg azzal próbáld.
2020. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igyál üvegből (aminek sima standard méretű szája van, szóval nem ilyen cappy vagy nestea), úgy sokkal könnyebben lemegy, mintha pohárból iszol.
2020. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 AbysmalChaos ***** válasza:
100%
rakd a nyelved végére és ne igyál sokat rá csak egy kortyal vedd be.
2020. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gloup zselével próbáld meg.
2020. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre nyeld a folyadékkal! Nekem így egyben lemegy a tíz darabos vitamincsomag.
2020. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Utolsó: hogy érted hogy egyszerre nyeljem le a folyadékkal? Miután a nyelvemre tettem a gyógyszert, azután egy kis kortyot tartsak a számba és úgy?

2020. aug. 21. 22:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszórom az összes 💊-t a számba, utána egy nagy korty víz, majd nyelés és a sok tabletta lecsúszik, leúszik a vízzel egyszerre. Meg sem érzem, szerintem így 20 is simán lemenne.
2020. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és utána azért még folyamatosan iszok vagy 2dl vizet.
2020. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!