Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kedves IR-es társaim! Mikor...

Kedves IR-es társaim! Mikor állt be a súlyotok?

Figyelt kérdés

Kb két és fél hónapja tartom a hármas kezelést, és az első két hónapban lement kb 8 kiló, majd azután megállt a testsúlyom csökkenése (pedig még mehetne kicsit lejjebb 😆).


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy nektek mikor állt be a súlyotok? És ezzel egyidejűleg az inzulin is beállt normálisra? Vagy csak simán gyenge lenne a gyógyszer?


Előre is köszi a válaszokat! 😚



2020. aug. 25. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem írni, hogy kontroll még nem volt, majd szeptember közepén lesz esedékes. 🙂
2020. aug. 25. 18:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kezdetben heti 2, később fokozatosan 1, majd fél kiló ment le.

8 hónap után már normál súlyom volt, és ezt tartom is már lassan 5 éve.

Mindezt csak diétával, gyógyszer nélkül.

2020. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem is volt IR-em elég magas értékkel 138 volt a 120 perces érték, erre kaptam gyógyszert, 4kg-ot fogytam majd harmadik hónapban terhes maradtam, viszont én előtte már magamtól figyeltem a kajára így a gyógyszer előtt is már 4 kg lement. Igazából nem tartottam a diétát, csak igyekeztem egészségesen enni, meg betartani az ételek fajtáinak időrendi evését, pl gyümölcsöt csak délután, tejet is inkább délután. Szülés után két évvel nézettem újra az inzulinom ami csodával határos módon helyrejött. Gyógyszer és diéta nélkül. Sajnos a pajzsmirigyem tropa és túl jó súlyban is vagyok xD Szeptemberben megyek ismét vérvételre, lassan szeretnénk még egy babát és nem ártana fogynom. Jó lenne ideálisabb súllyal teherbe esni.


Tudom ez csak fél válasz számodra, de szerintem ahogy közelít a normáls súlyhoz az ember, annál lassabban és nehezebben mennek le a kg-k Régen fogytam 26 kg-t még 10 kellett volna, azt sehogy nem tudtam leadni... a sors fintora, hogy két évre rá visszajött hirtelen minden ( bekrepált akkortájt a pajzsmirigyem az orvos szerint)

2020. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, gratulálok az eredményedhez! 🙂


Sajnos mivel nekem borzasztó rossz volt az inzulinom (tényleg nagyon magas volt), így muszáj gyógyszerrel is rásegíteni, egyébként esélytelen lenne a helyzet.

2020. aug. 25. 19:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem a 60 perces 200 fölötti volt, a 120 perces is 140 fölött volt. A pajzsmirigyem meg éppen most kezdi feladni, úgyhogy arra is szedek gyógyszert, de abból csak támogatásként egyelőre. Elvileg ezeknek együttesen kéne hatnia, viszont megállt a súlycsökkenés, és még szerintem kellene lejjebb mennie (bár igaz, hogy a doki által javasokt súlykontroll szerinti értéket már elértem).


Igazából azt figyeltem még meg, hogy a ciklusom állt vissza tankönyvi 28 naposra a 24-25 naposról, plusz a közérzetemet össze sem lehet hasonlítani a korábbival.

2020. aug. 25. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A 8 kilóból vagy 3-4 lehetett víz - ha előtte több szénhidrátot ettél és a diéta miatt most kevesebbet, a szervezeted hozzányúlt a glikogén raktárakhoz, azok meg megkötik a vizet ergo ha azok lebomlanak, megy a víz is. Utána fogysz, de lassul az emésztés, és ha ugyanannyi kalóriát eszel ugyanannyi edzéssel, megáll a fogyás, ez normális, sajnos. Minél idősebb vagy, annál nehezebben lehet ebből kizökkenteni, sajnos tapasztalat. 2.5 hónap alatt 8 kiló még így is szép, gratula!


Ha úgy érzed hogy egyébként azóta is karcsúsodsz csak nem megy le a súlyod, akkor valószínűleg izmosodsz - bár nagyon kéne tudni ehhez, mit sportolsz és mennyit.


Pár tipp, mert nekem is könnyen lement az első 5 kiló, és utána nagyon megállt és sokkal nehezebb volt:

- egy-egy megállás eltarthat pár napig vagy hétig. Ha újféle edzést kezdesz, akkor akár 6 hétig is. Utána általában, ha mindent jól tartasz, akkor jöhet egy hirtelen súlycsökkenés

- víz, víz, víz. Napi 2.5-3 liter. Esetleg zöld tea, ízesítetlenül. Segít az emésztésben, megszabadít a "vízsúlytól", átmos.

- edz többet és/vagy keményebben, a kalóriáid figyeld. Lehet 160 grammossal bőven fölé menni a kalóriaszükségletnek.

- kardiót és erősítést is csinálj, saját testsúlyosat, vagy minium 1.5 kilós súlyokkal. A nagyobb izomtömeg érzékenyít az inzulinra, gyorsítja az anyagcserét.

2020. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz! 😚
2020. aug. 25. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!