Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » J vagy S alakú gerinc a jobb?

J vagy S alakú gerinc a jobb?

Figyelt kérdés

Mai nap voltam orvosnál, és a röntgenből kiderült, hogy J alakú a gerincem, nem S. Rögtön el is küldtek gyógytornára. Viszont én előbb elkezdtem beleásni magam a témába és érdekes dologra találtam. Magyar guglizással csupán 1 videót találtam, és ott sem tűnt túl hitelesnek a személy (bár ettől még lehet az), viszont ha angolul kerestem rá erre, rengeteg találatot kaptam ebben a témában. Elolvastam párat, és azokban mind azt írták, hogy a J a jobb. Mert így a porckorongokra középre jut a terhelés (viszont így nincs annyi rugalmasság). Írták, hogy a felnőtt emberek 80%-a szenved hátfájástól akiknek S alakú a gerincük, míg akiknek J alakú, csupán 12%-uk. Érdekes megfigyelés továbbá, hogy a babák, kisgyermekek gerince is J alakú, majd később deformálódik S alakúvá. Betudható ez a fejlődésnek is, de nézhetjük deformitásnak is. Illetve azoknál az embereknél találtak J alakot, akik vagy régen éltek, vagy jelenleg nem a fejlett civilizált (nyugati) világban élnek - tehát nem ülnek egész nap. Akik viszont már ebben a rendszerben nőttek fel (iskola, irodai munka, telefon, számítógép, tv stb), náluk található meg az S görbület. Sok érv szól ezek szerint a J alak mellett, elég kezdetleges is a téma, hogy melyik a jobb. Viszont én így nem nagyon akarok valtoztatni magamon semmit, hogy nem tudom mi a valós, mi a jó. SZTK-s rendelésen voltam, ahol az orvos mindent elmondott szakszerűen, teljes mértékben elnyerte a bizalmamat, viszont a tüske akkor is ott van, hogy ők nem kapják meg a legfrissebb kutatásokat, technikákat stb., mint például a magánorvosok.

Szerintetek melyik a jobb, és mit csináljak most?



2020. aug. 25. 23:43
A kérdező szavazást indított:
J-alak a jobb - ne menj gyógytornára
S-alak a jobb - menj gyógytornára
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács, azzal ha fél órát googlezol egy témáról, nem lesz olyan szaktudásod, mint egy gerincorvosnak + az interneten is léteznek kamu információk, igaz nem sokszor de bele lehet bukkanni.
2020. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem tettem hozzá, hogy az S alak a jobb.
2020. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
J-alakú? Az milyen? Még az LY-t is jobban el tudom képzelni.
2020. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 igen, erre is gondoltam, csak elég szembetűnő, hogy angolul rengeteg írás van erről, és mintha Magyarországra még nem ért volna el ez a kérdés. Meg a százalékok is érdekesek.


#3 Egyenes az egész gerincoszlop, ha oldalról nézed. Csak az alján van görbület. Minekután felül egyenes a gerinc, alul a derékszakaszon sincs, vagy csak minimális meghajlás.

2020. aug. 26. 22:42
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 illetve ki tudnád fejteni, hogy szerinted miért jobb az S?


Abban egyetértek, hogy kell egy rugalmasság. Tartok attól, hogy ha egyenes gerinc hirtelen terhelést kap, az egyik porckorong kicsúszik (sérv). Viszont nem igazán értem a szituációt, hogy mégis a J alaknál van 12%-os hátfájdalom, az S-nél pedig 80. Meg ugye a rezgéseket valaminek csökkentenie kell, ezesetben ezt a láb kapja meg? Erős, megerősített izomzat lehet segítség ebben az esetben? Mert van pár élsportoló akinek ilyen a háta.

2020. aug. 26. 22:46
 6/12 anonim válasza:
Nekem (fordított) S alakú....
2020. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Háttal álltál az orvosnak...
2020. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 ???
2020. aug. 27. 13:27
 9/12 A kérdező kommentje:
Minden irányból egyenes ;)
2020. aug. 27. 13:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os állt háttal.
2020. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!