Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor ez a koronavírus Magyaro...

Akkor ez a koronavírus Magyarországon is lehet, hogy komoly lesz?

Figyelt kérdés

Ugyebár ez a virus az első hullámkor nem csinált szinte semmilyen pusztítást sem nálunk. 600 ember meghalt akik lehet alapból meghaltak volna. Viszont most sokkal jobban fertőződnek megfelé az emberek. Mint akkor gyakorlatilag amikor az első hullám volt. 210 volt a legmagasabb új fertőzések száma egy nap alatt. Ma pedig 292 új ember fertőzött meg viszont még mindig csak 615 ember halt meg. Május végén volt kb 560 a halott. Tehát azóta nem sok embert vitt el. Szerintetek most az összes fertőzöttek száma vajon elfogja érni a 20 ezret.


Gondolom, hogy sajnos még nem tetőzött a covid második hullám mo-n sajnos. És nem örülnék ha ugyanaz lenne itt is. Mint korábban vagyis ismételten Olaszország, Spanyolország, Hollandia, Anglia, Törökország vagy Belgiumban És gondolom hamarosan megint számítanunk kell a karanténra.


A kormány szerintem nem várja meg azt, hogy 1 nap mondjuk 1000 új fertőzött legyen és csak utána kezd el újra tilalmakat bevezetni. Én igazából annyira nem félek ettől a virustól. És nem akarok én sem semmilyen korlátozást. De pl szerintem max 2-3 hét és megint lesznek rendezvény tilalmak is. Bár itt nem a bulik a legnagyobb bakók. Hanem a strandokon több mint ezer ember megfordult. Illetve a határokat már 1 hónapja lekelett volna zárni.


A rendezvényekről a létszám korlátott lekellett volna venni. És szerintem a nyár végi nagy fesztiválok miatt nem lett volna ilyen gáz helyzet. De legalább bővítették volna 1000 főre.


Na meg remélem, hogy akkor az iskolák is bezárnak max 1 hónap múlva. És a csak pár héttel a rendezvény tilalmak enyhítése után engedélyezik őket. Bár mondjuk sajna egy vidéki suliban azért szerintem kevésbé terjed kicsivel. Mint egy buliban.


Az idősek vásárlási sávját is akár most is illendő lenne vissza rakni! Igazság szerint én tudom, hogy ez a virus annyira nem halálos. De gondolom kín szenvedés lehet elkapni. Persze tünet nélkül talán jó is lenne ha sok emberen keresztül menne. Mert akkor imunisak lennénk rá! Viszont azért jó lenne nem elérni a 100-120 ezer beteget és mondjuk 15 ezer halotatt. Bár válságot is akarnak generálni. Mivel ez az egész a népirtásra megy ki. Akkor meg ezután az egész után vezessék be minden országban azt, hogy csak 2-3 gyerekig jár családi pótlék. Mert a virus nem sok embert fog megölni a válság annál többet.


Azt viszont remélem, hogy jövő nyárra már lehet találni. Viszonylag jó fizető munkákat. És eleve azt is remélem, hogy a vakcina. Ami lehet direkt is halálosabb lesz mint maga a vírus. Eltünteti végre a virust. És nem kell a jövő nyarat is úgy végig csinálni mint a tavalyit. De azt is remélem, hogy nagyon komolyan nem fognak rá kötelezni minket, hogy beadassuk. Max egy kis pénz büntetés és kész. De karanténban hiába próbálnának tartani pl engem. Akkor sem adatom be!


Egyébként így a végére. Azért sem félek annyira mert Tolnában lakom. Itt kevés a fertözött.

Na meg Svédország nem vezetett be semmilyen korlátot. Minden maradt olyan náluk, mint volt. Mégsem haltak meg ott sokan. És a fertőzött sem volt sosem annyira sok!



2020. aug. 30. 20:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem biztosan. Kalkuláljátok még bele, hogy a mostani adatokban szereplő betegek kb 2 héttel ezelőtt fertőződtek meg. Egyetemek, kolik újranyitottak, én is oda járok látom mi megy. Maszk elő van írva mégse hordja senki, közösségi rendezvények tiltva vannak mégis hajnal 1ig minimum 40-50 fős társaságok buliznak a koliban vagy az erkélyen. Én igyekszen betartani az intézkedéseket, de amíg nem TARTATJÁK be addig igazából felesleges. 2-3 hét múlva kíváncsi vagyok mi lesz, de az eguetemeket szerinten felelotlenseg volt kinyitni.
2020. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!