Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom átutalással...

Hogyan tudom átutalással fizetni magam után a TB-t?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Be kell jelentened a NAV nál, hogy fizetni fogod itt:

[link]

Ez után valószínű, kapsz egy tájékoztató levelet, mikor mennyit kell befizetned.

Ez sosem egyszerű, attól függ mikor szűnt meg a biztosítottsági jogviszonyod. Ha diák voltál, akkor a megszűnés után 45 napig még biztosítva vagy, és akkor is ha dolgoztál, de itt a 45 nap csak a maximum, ha pl 21 napig dolgoztál, akkor 21 napig vagy még utána biztosított. Gyanítható tehát, hogy lesz egy törthónapod, ebben napi 257 forinttal számolj. Utána havonta 7710 forint a TB, de ez évről- évre nő, tehát jövőre is más összeg lesz.

Ezt a kifizetést a 10032000-06055826-00000000 számlaszámon teheted meg "NAV Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla". Itt a közleménybe mindenképp írd bele az adóazonosító jeledet, én a biztosítási időszakot is bele szoktam írni, hogy aktuálisan melyiket utalom éppen pl 2020. augusztus). Az utalási határidő minden hónap 12. napja, vagy az az előtti utolsó munkanap.

Ha ismét biztosított leszel a kijelentkezést is itt kell intézned ezen a honlapon.

Arra is érdemes figyelni, hogy ne legyen 3 hónapnál régebbi tartozásod, mert az már következményekkel jár (bővebbet nem tudok).

2020. szept. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és érdekes, de igazából semmilyen visszajelzést nem kapsz arról, hogy jól csináltál-e mindent, mivel teljesen magadnak intézed ezeket a dolgokat. Arról, hogy fizetve van és nincs gáz, az ügyfélkapu társadalombiztosítási ügyintézés menüpontja alatt tudsz informálódni, itt le tudod kérdezni, hogy fizetve van-e a TB-d a TAJ számra rákeresve.
2020. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg még eszembe jutott az, hogy a TB-t így értelem szerűen utólag utalod, tehát pl az augusztusi TB-t szeptember 12-ig kell befizetned, és így tovább. Előre befizetni nem tudsz hónapokat, mint ahogy utólag is legfeljebb 3 hónapot tudsz rendezni, bár a visszamenőleges fizetéshez nyomtatványt kell kitölteni a NAV honlapján amit ügyfélkapun beküldhetsz, de erről részleteiben a NAV honlapján tudsz olvasni.
2020. szept. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!