Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Balatoni magánszállásnál...

Balatoni magánszállásnál normális, ha a teljes díjat előre, átutalással kell fizetni?

Figyelt kérdés
Nem sokkal előre, csak néhány nappal. Azért egy hét nem kis összegbe kerül. Vannak fotók persze, meg beszéltem a tulajjal, de mégis látatlanban utaljak? Szokás így?

2020. aug. 14. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen igen!
2020. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Ha az egészet nem is szokás de egy részét mindig előre kell utalni. Másrészt ha lefoglaltad és nem mész el, akkor is ki kell fizetned mert megkárosítod a szállás adót azzal, hogy fenntartja neked a helyet és másnak nem tudja kiadni. Szóval igen, normális ha kéri. Egyébként szerintem senki nem utazik oda a szálláshelyre csak hogy megnézze milyen. Legalábbis mi sosem csináltunk ilyet, nem is tudtunk volna mert ilyenkor teltház van mindenhol és a kiadott szobákba nem vihet nézelődni senkit a tulaj.
2020. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Egy ismerősömmel pont a múlt héten történt meg, hogy -mint kiderült- egy éve nem üzemelő szálláshelyre küldték el előre a teljes összeget.

Most -rendőrségi feljelentéssel a kezükben- otthon nyaralnak.

Ezek fényében én óvatos lennék.

2020. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Különféle foglalási rendszerek vannak, eltérő feltételeket szabnak a szállásadók is.

Olyan is akad, ahol hónapokkal korábban tudsz csak foglalni, mert gyorsan el kell minden hely, és a 100%-ot ki kell már akkor fizetned.

Van olyan, amelyiknél érkezés előtt nap éjfélig le tudod mondani, és nem kell előre fizetni.

Az általános az, hogy 1-2 héttel korábban még teljesen visszakapod a pénzt, vagy részben.

A két szélsőséges ponton belül sokféle megoldás létezik.

Ha lehetőségem van, akkor egy nemzetközi foglalási rendszeren szoktam szállást intézni.

Ezeket mindig bekapcsolom:

parkolás, saját fürdőszoba, nem kell előre fizetni, nem kell bankkártya, ingyenese lemondható

Ez alap. Ezen felül meg szoktam nézni az apró betűs részt, a véleményeket, a fényképeket, és térképen. Google utcanézetet is, ahol lehet. Így sikerült például kiszűrni egy nagyon jónak tűnő szálláshelyet, de utcanézetből kiderült, hogy egy lepukkant lakótelep szűk utcájában egy lakásról van szó.

2020. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Foglalj a szállás.hu-n! Azért ajánlom, mert ott valódi vendégek véleménye alapján tudsz foglalni, és azt is látod, hogy a véleményt író mikor volt ott.

A booking.com a másik, ami szintén megbízható.


Ezenkívül az ittjártam.hu-n is tudsz tájékozódni.

2020. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!