Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhatja a jelenlegi hosszan...

Okozhatja a jelenlegi hosszan tartó depressziót korábbi túlzott alkoholfogyasztás? 24F

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy fogalmazzam meg, de hosszú ideje nagyon negatív és zárkózott vagyok. Nem nagyon mozdulok ki otthonról, hónapokig nincs munkahelyem, úgy érzem teljesen alkalmatlan vagyok mindenre, nem merek új dolgokba belevágni, szinte sírnom kell ha valahova menni kell pl hivatalos ügyet intézni vagy dolgozni kell (vagy akár állásinterjú). Néhány évvel ezelőtt (2014-2016ig) elég sokat ittam heti rendszerességgel főleg tömény italt: vodka, pálinka, hubertus, jagermeister, portói, abszint illetve különböző alkoholos koktélokat mint kacsa, fény, almás pite, stb. Nagyon sokat ittam még a kisboltokban kapható bakter nevű szeszesitalt, valamint különböző tabis borokat (la fiesta és hasonlók), nagyon sok sört főleg kőbányait. Egy átlagos estén simán megittam 10-15 felest és 6-8 sört, de volt hogy ennél sokkal többet. Aztán hirtelen abbahagytam az ivást, azóta gyakran kerülök a fentebb kifejtett hangulatállapotba. Lehet hogy ez a túlzott alkoholfogyasztásnak valami káros szövődménye? Arra gondoltam megszokhatta az agyam hogy alkohol elfogyasztásával kerülök felszabadult állapotba, aztán anélkül ilyen búvalb***ott vagyok mindig. Egyébként ha megiszok 1-2 sört akkor rögtön jobban leszek, de ez nem megoldás (nem is szoktam már inni csak nagyon ritkán).
2020. szept. 1. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkabb a mar akkor meglevo depressziod (vagy meg csak rossz hangulatod) oldotta az alkohol. Sajnos alkohop nelkul meg lehet sulyosabb a helyzet utana mert tarsul az elvonasi tunetekkel. Alapvetoen ha sikerulne az eleted rendezni pl lenne eletcelod vagy legalabb munkad hobbid emberi kapcsolataid amikben a talalkpzas nem csak ivasrol vagy panaszkodasrol szol akkor jobban erezned magad es a pia se hianyozna stb.

Sajnos depressziora nem jo az alkohol...kered fol a hazidokid utaljon be tb-s ingyenes pszichiaterhez vagy pszichologushoz es akkor talan segit rajtad.

2020. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!