Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy alkoholista...

Lehetséges, hogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, kilencedikes, és mióta gimnáziumba járok, eléggé megváltoztam. Valamilyen értelemben jó irányba, de néhány dologban rossz irányba változtam. Érettebb lettem néhány dolgot illetően, és osztályon belül lett egy kis gangunk, csapatunk, akikkel nagyjából kétheti rendszerességgel eljártunk inni, meg úgy elvoltunk. Persze ez nem az ivásról szól, az csak egy plusz, van, aki nem is iszik. Egyszerűen családias az egész, élvezzük egymás társaságát. Persze a vírus miatt ez szünetel most. Mióta ez van,eszrevettem magamon dolgokat. Például ha megtudom, hogy megint megyünk majd a hétvégén, akkor már rögtön az az első gondolatom, hogy lesz - e alkohol. Frusztrált vagyok, ha pl valaki azt mondja, hogy most nincs pénze piara. Persze ez úgy működik, hogy aki inni akár, az ad bele a piaba, es együtt megvesszuk. De ha kb ketten vagyunk, aki inni fog, úgy nehezebb megoldani. Eddig 6 alkalommal voltunk, és én minden alkalommal ittam,bár a legtöbben így vannak ezzel. A legjobb barátnőm is ilyen típus, ha vele vagyok kettesben, akkor is az az első gonolatunk, hogy hogyan szerezzünk piát. Nélküle is elvagyunk persze, de ha nincs, hiányolják, es nyugtazzuk, hogy nagyon szívesen berugnank. Egyszerűen ha a barátokkal vagyok, rögtön inni akarok. Imádom, hogy rengeteg bátorságot ad, imádom, ahogyan érzem magamat tőle. Persze annyit szeretek inni, hogy teljesen magamnal vagyok, jó a kozerzetem, nem vagyok szó szerint offon, csak egy kicsit ittas vagyok, beszedesebb. A mértékes ivast szeretem csak.

Már teljesen mindegy, hogy mit iszok whiskeyt vagy olcsó bort, nekem lassan szinte mindegy, annyi a lényeg, hogy be tudjak tőle rúgni. Ha iszom, nekem csak az az opció létezik, hogy jobb kedvem van tőle. Még sosem voltam depis részeg, és ezt nagyon szeretem. Szeretem benne, hogy el vagyok varázsolva, bátrabb vagyok, elengedem magam, őszintébb vagyok. Olyankor mindenkit olelgetek, tele vagyok szeretettel. Alapbol is ilyen vagyok, de az alkohol jobban kihozza belőlem. Persze ha valamikor olyan lenne, hogy nem innek a társasággal, akkor is jól érezném magam, csak hianyolnam, es arra gondolnék, hogy jó lenne ha lenne mit inni. De nélküle is jól érzem magam. Szerintetek enyhén alkoholista vagyok? Tudni kell, hogy apukám ezzel küzd már vagy 10 éve, elvonon is volt, de nem sokat segített, es szinte abban nőttem fel, hogy anyukámmal veszekednek emiatt, ha pl ivott. Talán ezért is van, hogy másnap mindig buntudatom van, akkor is, ha semmi n történt, és akkor mindig az van bennem, hogy most egy ideig biztos nem iszok, de ez mindig megváltozik, ha van rá lehetőségem, mindig élek vele.



2020. ápr. 13. 12:27
 1/7 Hellmano ***** válasza:
Végülis epekedsz utána, de ez még nem alkoholizmus. Majd, akkor lesz alkoholizmus, ha a mindennapodat szépen kitölti. Eleinte csak egy sör, majd kettő, három és már azt veszed észre, hogy csak iszol, mintha vizet innál. Szerintem mai világban jobban lenézendő, ha valaki alkoholista, mint régen. Mert régen tényleg mi volt az embereknek? Csak a kocsma, meló után, meló előtt, otthon ivás. Ezért régen szinte mindenki ivott, ha kellett, ha nem :D Mondjuk ezalatt a mostani 60 feletti férfiakat értem. Ők az a tipikus korosztály, akik ebbe nőttek fel. Én 40-es ként már nem ebbe nőttem fel, de rengeteg korosztálybeli ismerősöm rácsúszott a dologra. Én is ittam fiatalon jó pár bebszásba volt részem és eléggé bírtam is a piát amúgy. De én csak az a tipikus hétvégi buli ivó voltam és már 10 éve egy kortyot sem iszom, mert undorító dolog amúgy. Vigyázz ne csússz rá és ne ez legyen a mindennapod része.
2020. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem alkoholista vagy, rosszabb, buta.
2020. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem is az vagy , de nagyon hamar az leszel mert oda tartassz.
2020. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Bár teljesen nem olvastam el, csak részenként, de tipikus általános a sztorid. :D


Szinte mindenki így tolja már hosszú évek óta, mármint a generációk. Tény, hogy az elmúlt jó pár évben terjedt el ez megszokássá. A buli meg minden stb.


Azért, mert most mentél igazából középsuliba, semmi sem változott. Igazából akkor változik majd minden, akkor érzed hogy másabb leszel, hogy ha elkezdesz dolgozni.


4 éve már hogy befejeztem a sulit, és igazából azt hiszed hogy az idő nem telik a suliban és suli időben. Ez a 4 év úgy elment azóta, mint 6 év, vagy inkább a teljes 8 év az általánosból annak idején. :D Csak úgy repül az idő, tényleg. Még ha nem dolgozol, akkor is.


NA DE!


Az, hogy minden hétvégén bulizol "természetesnek" mondható.


Nem kötelező egyébként mindig inni. Csak azért mert haveri társaság, és tegyük fel 10 emberből 6-7-8 ember iszik, az nem jelenti azt, hogy feltétlenül muszáj. Nem leszel érték csökkent ember ha nem iszol/cigizel/drogozol. Ahol így van, ott "társaságot" kell "váltani". Így van ez a cigivel is.


Nem vagy te alkoholista, attól nagyon messze állsz 15 évesen. :"D


Addig, míg meg tudod állni, pontosabban el tudod dönteni hogy én most nem iszok, addig probléma nincsen. Észre sem veszi az ember, hogy függővé válik, csak egy bizonyos idő után. Ugyan így a cigivel és a drogokkal is. Egyszer csak azt veszi észre az ember, hogy minden hétvégén, minden nap veszi és tolja. És nem csak az elvonási tünet (alkohol, nikotin, thc tartalom (pl lásd: fű)), hanem maga a megszokás is nagy úr. Hozzá szokik az ember (maradjunk a piánál) hogy péntek este mikor vége a sulinak este már isznak, ha arról van szó egészen vasárnap reggelig vagy estig.


Az igazi probléma ott van, mikor már szó szerint reszketsz utána, igazából azt várod, hogy végre ihass. Na olyankor kell észbe kapni, igazából addig fogjuk rá, hogy még elmegy.


A pénzt, amit az ember piára, cigire vagy drogra költ, azt pedig nem szabad számolni, és ami még fontosabb, sajnálni.


Ha a cigit számolom csak, én kb 130.000-150.000 szál cigarettát szívtam már el életemben. És most múltam még csak Januárban 22 éves. Hol töltöttet, hol bolti cigit. Bár, ebből azért legalább 3-4 év szerintem töltött cigi volt.


12 éves koromban kezdtem, akkor még csak mondjuk úgy "kocásan" "hébe hóba" kategóriával. Én is elkerültem középbe, onnan ment a cigi én nálam is, és azóta is tart. Ha kell ha nem, akkor is szívtam, állandóan.


Elvégeztem a középsulit (utolsó évben gyakorlati helyen közben már) onnantól meg ment a 1,5 de inkább napi 2 doboz.


Elmentem pizzázni (futárkodni) 19 évesen és azt nyomtam picivel több mint két évig. Minden nap két doboz cigi (nem töltöttem, mivel sem időm, sem kedvem nem volt, és úgy voltam vele, futja a jattból (aha... persze, csak nem mindig)), és nem olyan régen talán egy fél éve (még nincsen teljesen egy), tavaly májusban mikor azt ott hagytam, azóta szívok megint kevesebbet. Napi egy doboz. Van, mikor annyi sem teljesen. Munkahely és környezet változás kellett, mondjuk igaz, nem is esz engem sem állandóan a stressz.


Szóval, ne stresszelj, nem vagy és nem is leszel alkoholista!


Sajnálom apukádat, hogy így áll a szénája. :/ Az én szüleim nem piásak, nem is szoktak inni, évi 3 alkalom talán nagyon max. Így szerencsém volt eddig egész életemben. :)


Sok szerencsét kívánok a továbbiakban!


Nagyon elkúsztam kicsit a témával, igazából most korán reggel keltem (amihez megint nem vagyok hozzá szokva egy ideje, vinni kellett a kocsimat szerelőhöz, csak ezért keltem fel). :D


Próbáld meg értelmezni amit írtam. :) Remélem át jön a lényeg belőle. Mindenki követ el hibákat, a "felnőttek" még többet és komolyabb hibákat, mint ilyen korban a tinik. Főleg a középsuli alatt, illetve utána pár évig. Szóval, tényleg. Nyugi! :D

2020. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A pénzt, amit az ember piára, cigire vagy drogra költ, azt pedig nem szabad számolni, és ami még fontosabb, sajnálni."

Valóban. Az ember fiatalon vagyonokat költ, hogy elbassza az egészségét, aztán idősödve újabb vagyonokat költ, hogy visszaszerezze azt.


A kérdésre ennyiből nem lehet korrekt választ adni. Az újabb kutatások szerint az alkoholizmus egyfajta génhiba, és már az első korty elfogyasztásakor eldől, hogy alkesz lesz valaki, vagy sem. Én pl az vagyok. Igaz, 28 éve absztinens, de alkoholista. Ha inni kezdenék, hamar a lejtőn találnám magamat.

2020. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez még nem alkoholizmus, normális, ha buliban valaki iszik egy két pohárral
2020. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy alkesz.
2020. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!