Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koronavírusos hatósági házi...

A koronavírusos hatósági házi karantén családtagóra is vonatkozik?

Figyelt kérdés
Hazajön egy személy külföldről. Nem koronás de karanténba kell ugye menni. 2 hétre. A családnak is vagy csak annak az egy személyenk?
2020. szept. 3. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a karantén csak arra a személyre vonatkozik, aki a papírt kapja, tehát a család kijárhat.
2020. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Aminek persze az értelme nulla, de hát ezt már megszoktuk.
2020. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Miért kéne a családnak is karanténba vonulni? Semmi bajuk, nem voltak külföldön, nincs határozatuk a járványügyi hatóságtól.
2020. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Te tényleg nem látod, hol itt a hiba? Ha az, aki hazajött nem koronás, feleslegesen van karanténban. Ha viszont az, akkor garantált, hogy családtag napokon belül elkapja, akkor aztán hiába üldögél előbbi karanténban, ha utóbbi meg szépen kihordja onnan napokig a vírust.
2020. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Kijárhat? Első válaszoló,ebben biztos vagy? Tesóm kamionos és első hullám elején bizony nem csak ő,de az itthon dolgozó felesége SEM hagyhatta el a házat ..
2020. szept. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, igen hatósági karantén esetén csak az a személy nem mehet ki, és lesz rendőrök által ellenőrizve, aki a papírt kapja. Egy ismerősöm a héten jött vissza külföldről és karanténba került, de megmondták, hogy a férje nyugodtan mehet dolgozni, bevásárolni, csak próbálják egymást kerülni a házukban, ami nyilván annyira nem kivitelezhető. Sőt még az első hullám alatt megkérdeztem egy rendőr ismerősöm erről, mert érintett lettem volna és ő is azt mondta, hogy csak nekem kellett volna otthon maradjak, a család elmehetett volna a dolgára.
2020. szept. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Brávó! És akkor még csodálkoznak a hatóságok, hogy az emberek megkérdőjelezik az intézkedések értelmét. A vak is látja, hogy ennek sincs így semmi értelme.
2020. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor vannak helyek ahol másképp gondolják a karantént? Ez sem egységes? 😊 Első hullámnál egy ruha boltbol zavartak ki de.11-kor . Visszakérdeztem,hogy talán drogériai,gyógyszertári,élemiszer esetleg vegyiárut árulnak-e. 😁
2020. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint drogot árultak.
2020. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akikrol en tudok ott ugy mukodott hogy aki hazajott az tudott kulon hazba menni es igy egyedul o volt karantenban addig a csaladja elment rokonhoz lakni. Ahol meg nem tudtak vagy tudott mashova menni a karantenkoteles ott bizony az egesz ott lakokra vonatkozott a karanten. Ha jol emlekszem valahol szerepel is hivatalos ertesitoben hogy kivalaszthatja a karantenos hol akar karantenba vonulni. Gondoltam az benne a logika hogy ne kelljen a teljes lakokozossegevel egyutt karantenosdit jatszania. De ezek szerint ez vagy nem igy van vagy nem irt id3 senki aki jelenpeg is karantenban van es ezt megirna hitelesen.
2020. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!