Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hűtőházi munka mennyire...

A hűtőházi munka mennyire terheli meg a szervezetet?

Figyelt kérdés
Hűtőházban dolgozom napi 8-10 órában,a raktárban 4-5 celsiusfok van állandóan. Egyszerre kb másfél 2 órát töltünk bent munkával,engem az érdekelne hogy az mennyire veszélyes a szervezetre hogy a 4-5 fokból kijövünk nyáron a nem ritkán 30-35 fokba,naponta többször?

2020. szept. 7. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csúnyán megterhelő, betegségek melegágya.
2020. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Az izületek gyorsan tönkremennek, de a szívnek, keringésnem sem jó.
2020. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondolom erre egy köztes helyiség lenne a megoldás ahol a két szélsőséges hőmérséklet között akklimatizálódik az ember,vagy esetleg hogyan lehetne védekezni a körülmények ellen?
2020. szept. 7. 21:41
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Amikor hűtőházban dolgoztam diákként, láttam hogy a régóta ott dolgozók ízületei tönkre vannak menve. Az 50-es nők kezei olyanok voltak mintha karmaik lennének, a térdükre, hátukra is panaszkodtak. Szerintem hosszú távon mindenkit tönkretesz, bár az még a jobbik eset ha nem napi 12 órát vagy a hideg részen. Porcokra, ízületekre szedj valamit, ártani nem árt és próbálj ne hirtelen menni ki a hidegből a melegre és fordítva, már ha biztosított erre a lehetőség. Ha hajlamos vagy felfázásra vagy fázik a veséd, akkor használj a nadrág alá plusz aláöltözőt és derékmelegítőt.
2020. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Télen nyáron folyni fog az orrod. Állandó hideg csúnyán elintézi az ízületeket, főleg, ha keményen mínuszok vannak. Targoncásként ülve kell elviselned, fizikai munkásként még hozzájön az állandó görnyedés, cipekedés, áruk összekészítése és egyéb stressz a hajtás és a pörgés miatt. Olyan, mint amikor Antarktiszon kellene dolgozni. Szokott lenni köztes helység. + 5-15 fok utána -20, és akár -40 fok. Volt nyáron egy diák lány, a -40 fokból kiment egyből a +30-ra. 3-4-et lépett és összeesett, elájult, koppant a feje a betonon. Gyorsan hívni kellett a mentőt. Másik eset a srác a -40 fokba esett össze, de őt 20 perccel később

ájultan találták meg. Mindegyik túlélte. Az eset után többet nem mentek vissza dolgozni.

2020. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs mínusz,5-6 fokban dolgozunk cipekedés sem nagyon inkább a hajlongás a sok.
2020. szept. 9. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Semmi gond nemlesz vesevédőt csatolj!
2022. márc. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!