Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egész nap állok és emiatt fáj...

Egész nap állok és emiatt fáj a sarkam. Mit csináljak? (A munka miatt állok ennyit)

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rossz kategória, de egyszerűen sehova nem illik be ez a kérdés.

Eddig 3 dolog jutott eszembe:


1. Jó cípő, mert eddig csak kínaisokat hordtam, nem volt pénz. Vettem egy Niket, ez sokat segít.


2. Összecsukható szék. Pipa ez is, bár sok lehetőségem nincs ülni.


3. Futni járni. (ez az a sport, ami ingyen van:)) Ezt még nem csinálom, mert nem tudom, hogy segítene-e. Meg lusta vagyok még hozzá.


Mit csináljak? Menjek orvoshoz, legyen talpbetétem? Van itthon fából készült, de nagyon szenvedek vele és mindig kiveszem.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Kaphatok valami jótanácsot?


Köszönöm!



2020. szept. 9. 20:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg az a baj, hogy a széket nem nagyon tudom használni. Egy gép mellett dolgozom, én vinnem kell magammal azt is, ráadásul tömegközlekedésen. Málháslónak fognak nézni, meg hát gerincferdülést sem szeretnék. Vezetni nem tudok. Na mindegy, ezt már megoldom, csak gondoltam leírom, hogy teljesebb legyen a kép.
2020. szept. 9. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán diagnosztizálták már nálad, hogy pontosan mitől fáj a sarkad?

Az egy dolog, hogy te azt gondolod, hogy az állástól...

Nem ártana egy ortopédiai szakvélemény.

Mert akkor kapsz olyan talpbetétet, amit a te lábadra csinálnak. Nem pedig mindenféle szupermarketes egyencuccot, amivel esetleg még rontasz is a tüneteken.


De lehet az is, hogy sarkantyúd van. Vagy még lehet húszféle oka a fájdalomnak.


Kérj beutalót ortopédiára.

2020. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. A lapostalpú cipőkben is fáj, a sétától is és az állástól. Igaz ez csak tapasztalat, nem diagnosztizálás. Sajnos nagyon fáj, eléggé észrevehető. Csúnyán is megyek miatta. Rendben, akkor kérek oda beutalót. Addig nincs valami, ami segíthet?
2020. szept. 9. 21:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha számít, azt tudom még, hogy lúdtalpas vagyok.
2020. szept. 9. 21:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Már eleve a lúdtalpadra is személyreszabott betét kellett volna!

Manapság számítógéppel készítenek lenyomatot (szkennelik a talpadat), és abszolút neked valót tudnak készíteni. Nem olcsó, de megéri!


Amíg nem tudod, hogy mi a valódi ok (a lúdtalpon kívül), nem lehet megmondani, mi segít....

2020. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A TB nem finanszírozza legalább a felét? Akkor minek fizetem? :(
2020. szept. 9. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen meló ez?
2020. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eladó. (nem a bolti pénztáros)
2020. szept. 10. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
És a eladók milyen gépet hurcolásznak tömegközlekedéssel ?
2020. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk munkagépet. Nem pénztáros vagyok. Létezik piac, karácsonyi vásár stb is.
2020. szept. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!