Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így tényleg baromira fájna...

Így tényleg baromira fájna tükrözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most tervezek időpontot kérni gasztróra elhuzódó hasi panaszok miatt. Egy ideje már jól voltam diétával (tejérzékeny vagyok), de most újra szinte minden nap lágy székletem van reggel.. És nem is megyek többször egy nap.

Szerintetek erre fognak engem tükrözni? Nem voltam még, csak intolerancia teszten.. Azt hallottam, hogy ha valaki vékony és kicsi (rám ez teljesen illik) muszáj az altatás, mert olyan nagyon fájna neki.. Ez igaz?


Nagyon nagyon félek. Ugye nem biztos, hogy kell ilyen vizsgálat?



2020. szept. 14. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Várjál megnéztem a varázsgömbömet: nem kell vizsgálat. Most már megnyugodhatsz. Örülök, hogy segíthettem.
2020. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D nahát köszönöm mágus uram
2020. szept. 14. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Hülyeség az hogy fáj meg összefüggésben van azzal hogy alacsony vagy meg vékony. Ez kellemetlen piszokul de nem fájdalmas. Altatásba biztos nem csinálnak ilyet mert annak a menete elég körülményes különféle elővizsgálatok kellenek, altatóorvoshoz is kell menned kivizsgálásra, meg megfigyelés miatt egy éjszakára bent tartanak ha altatás van. Azt valószínűbbnek tartom hogy bódítanak ami annyiban tér el az altatástól hogy bellasulsz piszkosul és semmire sem fogsz majd emlékezni maximum halvány képkockákban esetleg, de amennyire tudom egy ilyen művelet után is bent tartanak megfigyelésre ha nem is éjszakára de egy 8-10 órára biztosan. Ha nem korán reggel van ez hanem kora délután akkor maradsz éjszakára.
2020. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tuti fix nem fogják egyből a tükrözést felhozni!

Barátnőm elhúzódó panaszokkal ment el, volt előtte ételallergia teszt, székletvizsgálat, H2 kilégzéses teszt és itt meg is állt a tudomány, mert kiderult hogy laktóz + kontaminált vékonybél (sibo) okozta ezt neki.

Antibiotikummal meg probiotikummal helyrejött.


Ezután is még vérteszt lett volna neki gyulladásra meg ilyenek na szóval én úgy tudom sok lelet kell, amiből eldöntik mi van. Ne riogasd magad! :D

2020. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem csak tejérzékeny vagy, hanem egyébre is. Ezt neked meg az orvosodnak kell kitalálni. De ezért nem csinálnak tükrözést. Köze nincs hozzá. Máskülönben meg egy gyomortükrözés 2 perc, ennyit még fejen állva is ki lehet bírni.. Ráadásul fájdalommentes a vizsgálat.
2020. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:
75%

Az egyén fájdalomküszöbétől függ, hogy mennyire fáj. Valóban kérhetsz bódítást, viszont akkor kísérővel menj.

Gyakorlatilag a fájdalmat-feszítést a befúvott levegő okozza, nem maga a vizsgálat.

2020. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as...rendkívül nagy fals információkat adtál, csak olyanról írj amit biztosan tudsz vagy megtapasztaltad!!
2020. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért nem utalnak be tukrozesre.


Colonoscopia és gastroscopia is lehet altatásban. Nem kell emiatt bent maradni éjszakára, annyi hogy utána egylet órát ott kell pihenni míg teljesen magadhoz térsz. Ezt általában állami egészségügyben nem csinaljak, mert altatoorvos és verkep, EKG szükséges hozza, tehát úgymond felesleges vizsgálatok. Boditasban szoktak ilyet csinálni leggyakrabban, utána rögtön haza is lehet menni kísérővel.

De hidd el h ilyen vizsgálatokra csak nagyon indokolt esetben kerül sor

2020. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!