Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerdán kell mennem gyomortükr...

Szerdán kell mennem gyomortükrözésre, nagyon parázok, valaki elmondaná a saját élményét, ha volt ilyenben része?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában eleg sok probléma adódott a gyomrommal: reflux szerű tünetek, hányinger, puffadás,ezért elmentem a háziorvosomhoz,aki elküldött gasztrora, így szerdán már van is időpontom. A problémám az, hogy nem is a fájdalomtól fèlek, mert azt viszonylag türhetően bírom, hanem, hogy hányni fogok, és, hogy bepanikolok, mert elég izgulós, görcsös vagyok. Attól félek, amiert nem tudom magam ellazítani, nem tudják levezetni a nyelőcsövembe. Tudom, hogy éhgyomorra kell menni, de nagyon könnyen hányok,minekutána refluxos vagyok (valószìnű), és évekkel ezelőtt bulimiás is voltam. (De az már a múlté, rég kijöttem belőle, erre most nem kérek oltogatást, tudom, hogy hülye voltam). Egyszerűen nagyon fèlek, kérlek nyugtassatok meg, vagy ha nem is tudtok, legaláb írjátok le saját tapasztalataitokat, mert kíváncsi lennék. És légyszi, trollkodást ne. Köszi!

2019. nov. 11. 09:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valamint nagyon félek, hogy a doki le fogja ordítani a fejem, ha esetleg elmondom azt a problémámat, amivel anno küzdöttem. Márpedig lehet, hogy el kéne, hogy ezzel is figyelmeztessem, miért kell számítani, arra, hogy nagyon fogok öklendezni, és esetleg hányni.
2019. nov. 11. 09:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már gyomortükrözésem. Nem fogok hazudni, nagyon kellemetlen érzés, kb. mint amikor a doki a nyelvedet lenyomja azzal a pálcikával. Oldalra kellett feküdnöm, levezettek egy csövet a nyelőcsövemen, majd abba belevezették a kamerát. Lehetett nézni a monitoron. 🙂 Lehet, hogy most már más a technika, nekem 18 évvel ezelőtt csinálták.

Viszont egyáltalán nem fáj.

2019. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlasz, épp attól félek, hogy elhányom magam az orvos előtt. Tudom, hogy elvileg hozzászokott és neki ez mindennapos, de akkor is nehéz ettől elvonatkoztatni. Mindegy, bízom benne, hogy hamar túl leszek rajta, és nem tart több óráig. :/
2019. nov. 11. 09:59
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Doki nem fog leordítani. Nagyon rendesek nyugtatgatnak, és figyelj oda, azt csináld amit mondanak! Nem vészes, csak kellemetlen. A levegővétel pontos betartása, ahogy mondják nagyon fontos.Hidd el mindenki izgul, nemcsak Te!
2019. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
En mar a fogmosastol is hanyok, kerjel altato injekciot, jogod van hozza. En is kerrem anno, vegigaludtam az egeszet
2019. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm! :) Gondolom, hogy más is izgul, ha ilyesmire kerül sor. Es próbálom én betartani az utasításokat, csak félek, hogy annyira görcsös leszek, hogy nem fog menni. Igyekszem.
2019. nov. 11. 10:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hányni nem fogsz, nyugi. Öklendezni igen, de szólni fognak majd, hogyan vedd a levegőt, meg ilyesmi.

Érzéstelenítőt kapsz, szóval fájni nem fog, olyan se lesz, hogy ne tudnád ellazítani eléggé - maga a tudat a kellemetlen, hogy valamit most épp lenyomnak a torkodon, és nem nyelhetsz és nem vehetsz úgy levegőt, ahogy akarsz. Levegőt fújnak be és a nyáladat is elszívják, így nem lesz gond.

Csak baromi kellemetlen. Én végig öklendeztem és böfögtem, még jóval utána is, de bent, csővel a torokban nagyon.

2019. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyi kérdésem lenne, hogy fogat mosni sem szabad előtte pár órával, jól gondolom? Mert az tiszta sor, hogy enni, inni, rágózni nem.
2019. nov. 11. 22:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Na, túl vagyok rajta. Valóban kellemetlen volt nagyon, de hát mi másra számíthattam volna. Tényleg öklendeztem, mint állat, hányni nem, csak a nyálam folyt. Kb 2 óraja vagyok túl rajta, de ha rá gondolok, még mindig elfog a hányinger, es érzem a torkomban a csövet. Aztán azóta ettem is, mert borzasztó éhesnek ereztem magam, rögtön a vizsgalat utan (erzestelenítő nélkül csinalták, így tudtam nyelni), de kavarog a gyomrom és megy a hasam. Azt mondták egyből ehetek, lehet nem volt jó ötlet.
2019. nov. 13. 15:11
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az asszisztensnő beszélt le az érzéstelenítőről, mert mondtam neki, hogy sajnos elég pánikolós vagyok, és szerinte úgy olyan érzésem lett volna, mintha nem kapnék levegőt, és meggyőzött, hogy nem lesz sokkal jobb úgy se, mert úgy is öklendeznék. Hát, valóban túlélhető volt mondjuk így is, összességében kellemetlen, de nem kibírhatatlan.
2019. nov. 13. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!