Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtéti altatás után hogy...

Műtéti altatás után hogy történik az ébredés?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz az, hogy visszaszámol az asszisztens, aztán a következő pillanatban már azt látod, hogy ott fekszel a kórteremben? Érdekelnének a tapasztalatok.

2020. szept. 15. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam vissza számolás nem volt. Pár mp. volt az egész. Elkezdett elsőtétedni minden, meg úgy éreztem elnehezedtem. Utána úgy éreztem, hogy szinte "azonnal" azt hallottam az orvostól (megismertem a hangját) "hogy minden rendben van" de ekkor is még sötét volt minden. Aztán megint mintha "azonnal lenne" Utána a kórteremben ébredeztem és pár perc alatt kezdett kitisztulni a világ és tudtam mozogni /viszont az orvos nem volt ott sehol/. Felülni csak kicsit később tudtam csak. De pl. beszélni meg a mobilomon írni SMS-t, hogy minden OK már korábban tudtam.

Engem csak "felületesen" altattak (egyszerű rutin kézműtét) az egész nem tartott kb. háromnegyed órát onnan kezdve, hogy betoltak a műtőbe odáig, hogy kezdtem felfogni a világot (az altatás kezdetétől az SMS-ig 32 perc telt el a zárójelentés adatai és az SMS időbélyeg alapján csak kiváncsiságból összenéztem). Az SMS után még kb. 1 óra volt amíg úgy éreztem elég tiszta a fejem, hogy kimenjek a budira.

2020. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem miután altattak, semmiféle visszaszámlálás nem történt. Kórterembe bejött az altatóorvos, kérdezett pár dolgot, de még olyan kómás voltam h azt sem tudtam h mit beszélek. Mentségemre szolgáljon h rendkívül jó pasi volt. :D
2020. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Már 2 szer volt benn részem.Miután befejeződik az altatási művelet,jön az ébresztési.Kicsit meg pacskolják az arcot,és a beteghez szólnak.Talán a műtétet végző orvos.Ébredjen,ébredjen,végeztünk a műtéttel.Minden rendben van.

Nyissa ki a szemét ! Kinyitottam.Megtudja mondani a nevét ?

Megmondtam.Na most lehet vinni a kórterembe a helyére .

Ahogy áttettek az ágyra,még ébren voltam.Közben is ahogy toltak a helyemre .Ott még 2 nővér ellátta teendőket,és már aludtam is tovább.Pár óra múlva arra ébredtem,valaki mozog körülöttem.

Az orvos volt.Ahogy kinyitottam a szemem,csak annyit kérdezett,jól van,minden rendben ?

2020. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
Jött valami 100 kilós Brünhilda nővér, aztán óbégatott, hogy keljen már fel.
2020. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!