Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire károsítja a hallást,...

Mennyire károsítja a hallást, ha a zenét mindig max hangerőn hallgatom fülhallgatóval?

Figyelt kérdés

#fülhallgató #hallás #Hallásérülés
2020. szept. 18. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Elegge.
2020. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2020. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én akkor szoktam maxon hallgatni, amikor a zene alap hangszintje nagyon alacsony
2020. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hellmano ***** válasza:
0%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Én például 17 éves korom óta foglalkozok komolyabban zenével (DJ, zeneszerző stb.) elektronikus zenékkel, techno, trance durvább vonal. 41 múltam és semmi károsodás nincs a fülemnek. Fiatalkoromban én is úgy hallgattam a discman-t, hogy a busz másik felében is lehetett hallani :D Azért írom , hogy egyénfüggő, mert nekem nem romlott meg ennyi idő után a hallásom...bár most olyan zenecuccot operáltam a kocsimba, hogy na azt csak füldugóval lehet kibírni huzamosabb ideig a kocsiban :D Ha érzed, hogy "fárad" a füled, úgymond kezd eldugulni és nem igen hallod a külhangokat, akkor hanyagold, míg kitisztul a hallásod.
2020. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A dob hártya és a halló csontok nem egyénfüggőek, hogy gyúrhatsz is rájuk oszt keményebben bírják majd mint mások. Nem a hallás károsodást maga az adott személy nehezen fogja észlelni még ha 10%-ról is van szó. Nekem se nagyon tűnt fel, hogy 100-ról lement folyamatosan csak mire meg lement 28%-ra 6 év után már nem emlékeztem milyen volt előtte. A telefonok sem véletlen írják ki, hogy hosszú távon károsíthatja a hallást. Ez persze füllhalgatóra érvényes.
2020. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!