Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a következménye...

Mi lehet a következménye annak, ha sokszor maximum hangerőn hallgatom a zenét fülhallgatóba?

Figyelt kérdés

Nagyon rá vagyok kattanva a zenére, mindenhova viszem a telómat és a fülhallgatómat és ha van lehetőségem, akkor mindenképp zenét hallgatok. Csakhogy max hangerőn. És én erről nem tudok leszokni.

Az a kérdésem, hogy lehet e bármi bajom abból ha maxon hallgatom a zenét mindig?

14/l


2017. ápr. 7. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk előbb-utóbb annyira megromlik a hallásod, hogy alig fogsz hallgani és majd hallókészüléked lesz?...
2017. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*hallani
2017. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Sokkal gyorsabban fog romlani a hallásod, és mire 40-50 éves leszel már halláskárosult leszel.
2017. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A halláskárosulás már a húszas éveidre is észlelhető lesz.
2017. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hagyod abba, úgy jársz mint én. Én 13 évesen kaptam meg életem első walkman magnóját. Még alvás közben is a fülemen volt, és hallgattam. Ha kedvenc szám volt akkor max hangerővel. Évekig így csináltam. Később átálltam az mp3-ra is.

Pár éve elmentem fülészetre mert fülgyulladásom lett. Kikezeltük, majd a doki elvégzett egy hallásvizsgálatot. Kiderült, hogy az egyik fülem 40% a másik fülem 70 %-ban romlott. Ez azt jelenti, hogy a sziszegést (még jó hogy nem Ausztráliában élek, mert nem hallanám meg a kígyókat) cincogást, és suttogásokat nem hallom. A magas vékony hangokat nem hallom meg (pl: nem hallom ha eresztene a gáz) A basszus, mély hangoknál a fülem nem bírja.

Sajnos ha nem akarom, hogy a szomszéd rám törje az ajtót, mert ordít a tévé, így kénytelen vagyok fülhallgatóval hallgatni..

Ne akarj így járni mint én. Ráadásul még öreg sem vagyok a 43 évemmel. Szerintem 70 évesen mit fogok hallani? Szóval ha nem hagyod abba, akkor te is így járhatsz, és ezen a műtét sem fog segíteni.

2017. ápr. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!