Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet több plazma központba...

Lehet több plazma központba is járni plazmát adni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ha pl a plazma pontnál meg van az évi 45 donáció, akkor még ebben az évben elmehetek-e a pl a CSL plasmához plazmát adni?

2020. szept. 20. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Tudtommal nincsenek összekötve a rendszereik, nem látják egymást. Az egészségednek viszont durván odab*sz, és egy idő után a plazma minőségén is látni fogják.
2020. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Ne tedd!!! Az egészségeddel játszol!


Pont tegnap mesélte nekem az egyik ott dolgozó, míg adtam a plazmát, hogy azonnal felismerik, aki mindkét helyen ad, és nem tartja be sem a 3 napot, sem az évi 45-öt.


Nem véletlen a két határ, akármilyen pénzéhes a centrumok tulajdonosa, nem érdeke, hogy kinyírja azokat, akikből él. A donorok.


Szóval mesélte a csaj, hogy már úgy indult, hogy eleve látta a másik karján a friss szúrás, és szakmabeliként felismerte. Aztán folytatódott azzal, hogy le sem jött a plazma egész egyszerűen meg kellett szakítani a donációt. Volt olyan is ezzel a donorral, hogy szimplán elájult a donáció közben.


Egyébként milyen hamar sikerült a 45?

Bár ha utánaszámolok: 3 naponta lehet adni, akkor az 135 nap, de vasárnap nincs adás (legalábbis nálunk), akkor az még plusz 22 nap. De évi egy véradás kell, akkor utána 2 hétig nem lehet adni, akkor már 171 nap. Alig fél év.


Inkább ritkábban adj, tényleg úgy kizsigereled a tested, hogy valami hiánybetegséged lesz, és ki fognak zárni!


Én éppen ebben a hónapban adok már 4 éve, és még "csak" 120 adáson vagyok túl. Hál'istennek semmi bajom, tavaly volt alacsony haemoglobin szintem, 119, és ott bizony 2 hétre eltiltanak. 3 hónap kellett, hogy helyrejöjjön a szint. Már ezért megéri járni, mert ez egyébként nem derült volna ki, és a vérszegénység sikeres gyógyítása legalább egy év.

2020. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!