Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg olyan káros, ha rágom...

Tényleg olyan káros, ha rágom a körmöm, aztán LENYELEM?

Figyelt kérdés

Most mondott el apám minden fogyatékos idiótának, mert elmondtam, hogy még mindig nem szoktam le a körömrágásról, és kérdezték, hogy lenyelem a körmöm? Én meg mondtam, hogy aha.

És akkor felgyülemlik a hasamban, nem tudom megemészteni, ki kell szedni műtéttel meg ilyeneket mondtak... 14/L


2010. aug. 7. 10:02
 1/6 anonim válasza:
52%
Ez sajnos így igaz.. A szaru nem emésztődik meg a hasban (szóval a hajadat se edd meg) és elég csúnya gyomorbajokat tud okozni. Próbálj meg leszokni a körömrágásról mert télleg csak tönkreteszed vele magad! Tegyél rágót a zsebedbe és ha rághatnékod van akkor rágózz. Sok szerencsét :)
2010. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy a szaru nem emésztődik meg, de nem káros az egészségre, ha lenyeled. Ugyanis a többi emésztetlen táplálékrésszel együtt kiürül a szervezetből, vagyis a nagydologgal távozik. Tehát semmi bajod se lesz tőle. Az már egy másik kérdés, miért rágod a körmödet? Ha iskolai teljesítménykényszer vagy egyéb stressz az oka, jobb lenne sportolni és ott levezetni a felgyülemlett feszültséget. Jó lenne kibogozni az okot. Ha nincs valódi oka, csak egy rossz szokás, akkor pedig erős akarattal és édesanyád ügyes műkörmösének segítségével le tudsz szokni róla és a kezedet sem kell már szégyellned mások előtt.
2010. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Többnyire kiürül, de sajnos az is elöfordulhat, hogy nem és begyullad(vakbélgyulladás). A másik, hogy csunya pici lesz a körmöd, nem fog visszanöni a börödre, hanem kis nyomi marad, és ez csak romlani fog. Szerintem kendd be vmi büdössel és keserüvel, hogy eszedbe jusson, hogy ne rágd!
2010. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy cseresznyemag nagyon peches esetben esetleg, de nem egy körömdarab. Amit nem tudsz megemészteni, az kiürül. Úgy látom, nálatok a családi viszonyok nem segítik elő a stresszmentes életedet, a körömrágás önvigasztalás, valóban az okot kéne megszüntetni.
2010. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj én7éve csinálom és eddig semmi bajom nem esett...

Szeretnek ilyesztgetni:D

14L én is

2010. aug. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szokjunk le együtt :D


15/F :D

2010. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!