Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai köhögés?

Éjszakai köhögés?

Figyelt kérdés

Minden évben Ősztől Tavaszig főkép esős napokon éjszáknként arra kelek, hogy a torkomban pici tűszúrás szerű érzés késztet köhögésre de kb úgy mint mikor hányik az ember, nem tudok ellenkezni ha megpróbálok lassan lélegezni akkor is kiakar törni a köhögés és ez eltart kb 10-20percen át, van hogy többször is. Néha de az ritkább, hogy nappal is rámtör.


Annó jeleztem a házidokinak de lepattintott.


Allergia tesztem soha nem volt se más.


Megfázáskor (bár gyerek korom óta nem voltam dokinál megfázással) hallgatták a légzésem ha esetleg asztma azt csak észre vették volna.

Mamám amúgy volt asztmás.


Füstök, gőzök irritálnak de nem köhögök.


Levegő, hát kollégista vagyok és itt is illetve otthon is jelentkezik a panasz szóval nem tudom.


Valakinek tippje aki volt már hasonló helyzetben?


2020. szept. 28. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez tipikus reflux tünet, fura hogy az orvos nem gondolt rá. És igen, fura, de a reflux is okoz köhögést, tartósan fekvő helyzetben.
2020. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A reflux kivizsgalas mellett elmennek allergia vizsgalatra.

Allinaria oeneszgombak tipikusan ősztol tavaszig esos napok (-on es utan) okoznak panaszokat. De erdekes mod nalad a kollegiumban toltott idovel esik egybe az ejszakai kohoges. Lehet csak szaraz a szoba levegoje. Parasitani probald a futotstre vagy akarhova kitett talca/talka vizzel. Vagy a koliban van por(atka), csotany, penesz. Agyadra tegyel valami 60-90 fokban moshato matracvedonek nevezett valamit es hetente mosd es arrategyel pluszban uj lepedot. A parnadat es paplanodat csereld le vadiujra (vmi antiallergenre) es az agynemud rendszeresen mosd es csereld. Ha reflux legyen magasabb kisse a parnad(ne kisparna legyen). Ha teheted ne a futotest mellett aludj es szellozo se nyiljon rad. Ha dohanyoznal akar csak passzivan akkor tudd: ejszaka tipikusan a dohanyosok kohognek.

2020. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!