Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjjel a kislányom mindig...

Éjjel a kislányom mindig köhög a szoba levegője meleg, én sem alszom jól, szellőztetésen kívül van megoldás?

Figyelt kérdés

Kislányomnak éjjel köhögési rohamai vannak.

Panelba lakunk egyedi fűtéses, kb 3 hónapja lettek kicserélve az ablakaink műanyagra.

Nagyon szenvedünk, mert azóta nagyon rossz éjszaka a szoba levegője. A fűtés el van zárva, de így is nagyon meleg van és nincs levegő.

Sajnos az éjszakai szellőztetés nem a legjobb megoldás, mert éjjel még hideg van, félek, hogy megfázik a kislányom (2 éves) és a férjem is nagyon fázós.

Ki szoktam nyitni éjjel pár percre az ablakot, de az max 1 órára ad megoldást. Nyitva nem tudom hagyni mert akkor megfázik a kislány... :(

Van erre valami megoldás?



2015. márc. 18. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a meleg miatt köhög, hanem a túl száraz levegő miatt. Párásítsatok.
2015. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem száraz a levegő, hanem inkább olyan "nehéz" mintha párás lenne... Mint amikor bemész egy olyan helységbe ahol sokan vannak és nincs nyitva az ablak...
2015. márc. 18. 08:30
 3/10 A kérdező kommentje:
ezt a szót kerestem... :) fülledt a levegő...
2015. márc. 18. 08:32
 4/10 anonim válasza:

Hétfőn voltunk dokinál ugyan ezzel. Azt mondta, hogy, amikor leteszem a manót akkor jól takarjam be és nyissam ki az ablakot 10-15percre (persze nem hagyom ott) és legyen hideg friss levegő aztán fokozatosan fűtsek (ne legyen alváshoz több mint 20fok(inkább melegebb pizsi) és ha lehet párásítsak.

Már másnap reggel teljesen elmúlt a köhögés. :)

Te

2015. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is így csinálom... Mielőtt viszem aludni jól kiszellőztetek, olyankor nincs is gond...

De a kislány velünk alszik egy szobába a szoba sem túl nagy "elfogy" a levegő, és sajnos az alattunk lakó fűt ennyire nem mi... :S

Egész télen nem fűtöttünk, mert a lakásba folyamatosan 24 fok van.

Éjjel fel is szoktam kelni többször kiszellőztetek, de sajnos nagyon fáradt vagyok, mert dolgozom reggel fél 5kor kelek ezért keresek megoldást, mert nagyon kialvatlan vagyok amúgy is.

Így meg éjjel 2x kelek fel... betakargatom a kicsit és a férjem... kinyitom az ablakot kiszellőzik a szoba, becsukom az ablakot és visszafekszem aludni...

2015. márc. 18. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez az átka a műanyag ablaknak , nem ereszt be semmit .
2015. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerintetek ha vennék tablettás páramentesítő készüléket az segítene?
2015. márc. 19. 09:02
 8/10 anonim válasza:

nem páramentesíteni kell, hanem párásítani a levegőt :)

Az hideg párás levegőt fúj... 6000,-Ft már lehet kapni. Nem tudom mekkor a a manó az enyém mászik és a doktor néni javaslatára bekapcsolom amikor a földön van és hagyom h fújja "rá", köré a hideg párás levegőt, hogy azt lélegezze be.

Itt vannak:

[link]


NEkünk Bionaire BU 1500-I van. De csak mert ajándékba kaptuk és a gyerek nem fél tőle :)

2015. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

már írtam, hogy nem száraz a levegő.

Hanem fülledt...

2015. márc. 19. 10:35
 10/10 anonim válasza:

szia szerintem egy próbát megér nem olyan drágák ezek a szerkenyűk


de esetleg vegyél egy ventilátort lehet az is jól megforgatná a levegőt és nem lenne olyan nyomasztó

és legalább azt nyáron a nagy hőségbe is használhatjátok

2015. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!