Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány ember maradna életben,...

Hány ember maradna életben, hogy alakulna a lakosság ha egyik napról a másikra eltünne minden gyógyszer orvos betegellátás?

Figyelt kérdés

Konkrét szám érdekelne, és egyéb teóriák ennek milyen következményei lennének az ember evolúciójában?

Persze ez csak egy fikció


2008. nov. 28. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Erre elég nehéz lenne konkrét számot kibökni...de jó a kérdés!

Én már hallottam olyat,hogy naponta ezer meg ezer új vírusfaj bukkan fel/mutálódik át egy még veszélyesebb formába.Ha nem lennének a kutatóintézetek,ahol ezeket gyorsan beazonosítják és ellenanyagot kísérleteznek ki,akkor szerintem max.1 év alatt eltünne az emeberiség,de elméletileg sokkal rövidebb idő is elég lenne egy halálos világjárványhoz...

2008. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy nem halna ki az emberiség. Legalábbis nem egykönnyen. Egy csomó állatfaj, a vadálltok semmilyen orvosi beavatkozást nem kapnak és mégis elvannak.

Szóval a véleményem az, hogy bár lecsökkenne a számunk, de egy ponton stagnálódna hosszútávon.


B.P.

2008. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először sok ember meghalna, aki gyógyszerfüggő és folyamatos betegellátásra szorul. Azután viszont emelkedne a népesség száma. Én úgy gondolom, hogy a gyógyszerszedés és azok mellékhatásai, csomó új problémát okoz.
2008. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4239675872 Persze lehet, hogy elszámoltam :-) Mindenesetre a súlyos betegek rögtön meghalnának. Főleg a civilizált társadalmakat sújtaná ez a fikció.
2008. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan halnának meg, és ebbe nem csak a súlyos betegek, de azok is beletartoznak, akik minden apróság miatt az orvoshoz rohangálnak, hirtelen kétségbeesnének, hogy jaj, mi lesz velük, és idegileg mennének tropára, ha nem olyan erősek, hogy túléljenek.


Az emberiség nem halna ki teljesen, de elég kis százalék lenne az, aki túlélné a tömeget. Én pl. évek óta nem voltam beteg, nem tudom, mi a titka, igazából kiegyensúlyozottan táplálkozok, és rendszeresen eszek zöldségeket, gyümölcsöket, és nem szedek semmi bogyót, még vitamintablettákat se, egy gyógynövényes köptető van most, amit a torkom épen tartására, megelőzésre iszogatok (mivel énekelek, és koncert időszak van, nem betegedhetek le), de ugyanezt megtalálnám a természetben más formában, mert előtte ugyanezt gyógynövény teákkal oldottam meg, vagy mézes tejjel.

2008. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem nem vagyok rosszmájú. De tulajdonképpen nem is lenne rossz egy ilyen természetes fluktuáció az emberiség jövője szempontjából. Végre észhez térne sok ember hogy a problémákat nem lehet egy kapszula bekapásával tünetileg kezelni és többen odafigyelnének az egészségükre.
2008. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az emberiség kb. egyharmada, Ázsia nagy része, Afrika többsége, Dél-Amerika egy jelentős része pontosan így él, mindenféle gyógyszer és/vagy orvosi ellátás nélkül. Az ő életükben ez semmi változást sem jelentene. Itt Európában lehet, hogy sokan meghalnának, de korántsem mindenki. 10-20% veszteséggel lehetne számolni első körben és hihetelenül megnőne a gyermekhalandóság, de semmi több.
2009. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eltűnnének a fogamzásgátlók is, szóval rengeteg gyerek születne, így simán elképzelhető, hogy még ennél is nagyobb túlnépesedés következne be.
2017. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!