Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg csak maszkot lehet...

Tényleg csak maszkot lehet mostmár hordani? Sál, kendő kizárva?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam, hogy mostmár csak is kifejezetten szájmaszkot lehet hordani. Nekem van ilyen sál de maszkként is kíválóan alkalmazható. Ha meg erősen fúj a szél és hideg idő van akkor meleg sálként is alkalmazható. mi történne ha ezt venném fel sima maszk helyett? Mert ez gyakorlatila több funkciós sál. Megbüntetnének? Mennyire figyelik ezt? Mindegy mivel csak legyen eltakarva az arc?

2020. szept. 30. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Csak maszkot fogadna el. Ugyan úgy járna a bünti, mintha nem lenne rajtad semmi.

Külön szóltak, hogy az ilyen sálakat se fogadják el csak a maszk a jó, semmi más. A logikát ne kérdezd, hogy miért jobb a szövet maszk, mint egy sál az arcod előtt, de már ez érvényes. Szóval ha nem akarsz büntit tedd fel a maszkot, takard el az orrod is, mert ha nem azért is megy a bünti.

2020. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
basszus még ki se probalhattam mint maszk erre megint egy ilyen felesleges törveny :D...legközelebb már valaki azt is kitalalja hogy csak is orvosi kék szájmaszkot közetesek hordani, mintás, kutyás, egyéb légszuros maszkot ordani tilos lesz XD...
2020. szept. 30. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

#2

Már mondták, hogy nem javasolják azt amin van ilyen "szellőző" rés, mivel ott bejut a vírus és ugye ki is, szóval nem véd. De nem tilos, mert maszk.

De elképzelhető, hogy majd lesz hitelesített maszkunk és csak az lesz a jó, amit az operatív törzs tagjai dedikálnak.

De tényleg nem értem mit számít az hogy most egy sima (nem duplán vart) szövet van az arcod előtt, vagy fel van húzva rajtad egy sál, vagy egy kendő (a kendőt is kiemelték, hogy tilos).

Nem értem egyszerűen. De biztos, hogy a koronavírusnak a maszk az olyan mint Supermannek a kriptonit és nem jut át rajta, de a sálon és egyéb dolgokon simán keresztül megy.

2020. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!