Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell a vendéglátó és a...

Miért kell a vendéglátó és a szórakozóhelyeknek este 11-kor bezárni? Este 11 után jobban terjed a vírus?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 09:08
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
69%
Este 11 után lazulnak a gátlások.
2020. okt. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Csak nem akarják, hogy 3-4-ig együtt bulizzanak az emberek, növelve a terjedés kockázatát.
2020. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Engedjük már el ezt az ostoba kérdést, hogy 11 után jobban terjed-e a vírus. Ha nem hallottam még ezerszer, akkor egyszer sem.

Nem minden szabályozás ésszerű, ezt mindenki tudja, még az is, aki meghozta őket. Nagy része arra való, hogy az emberekben tudatosítsa, hogy oda kell figyelni, és valamelyest csökkentse az olyan helyek forgalmát, ahol sokan vannak együtt egy térben, pl. bulik, stb. Nem akarja azt senki, ami tavasszal volt, hogy zárjon be minden. Így az esély megvan, hogy ha nagyon akarsz, elmehetsz szórakozni, étterembe, stb, de valahol húznak egy határt. Van, akinek ez egyáltalán nem probléma, van akinek szívás.

Lehetne az is, hogy bármeddig nyitva lehet, de X négyzetméterre X számú ember mehet be, és akkor érkezéskor esetleg azt mondanák neked, hogy bocs, de nem jöhetsz be. Akkor meg azt kérdeznéd, hogy miért X számú tömeg esetén még nem fertőz, eggyel több fő esetén meg már igen?

Ha van jobb ötleted (biztosan számos jobb ötlet lehetne), mondd.

2020. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Hogy végleg teljesen tönkretegyék a vendéglátósokat. Nem elég, hogy külföldi turizmus nincs, a hazaiak se menjenek el szórakozni.
2020. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nappal több rendőr dolgozik, ha szabálysértés van, egyszerűbb intézkedni. Ha éjjel egyszerre 10 helyre hívnák ki a rendőröket Budapesten, már probléma lenne. Ezért. Amúgy maradhatna ez a korlátozás, azóta nyugisabb minden, hétvégén is lehet rendesen aludni.
2020. okt. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
5: egyébként talán jó lesz ez arra, hogy néhányan átállítják az időbeosztásukat. Én is szeretek eljárni ide-oda, barátokkal szórakozni, kajálni, stb. De azért én éjfélre mindig hazamegyek, mert fáradt vagyok már. Cserébe nem 11-kor indulunk el otthonról, hanem 6-7 óra körül. Akkor bőven van 4-5 óránk erre, ami nekem elég. Ha meg nem, akkor valakinél folytatjuk.
2020. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol voltál bulizni? Már én is el akarok nézni valahova..
2020. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Visszakérdezhetek? 11 előtt kevésbé hat az alkohol, kevésbé szebb a csaj, vagy nem működik a CD lejátszó?

Éjjel aludni kell. Aki bulizni akar, az máskor is tud.

2020. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!