Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Talpgörcs? De mégis miért és...

Talpgörcs? De mégis miért és mitől? És hogyan szüntethető meg?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány.Lábam mérete 38-as.Idén nyáron a strandon vettem először észre fájdalmat a talpamon.Szerintem talpgörcs lehet,mert összehúzódik a lábam.Érdekes,ez csak akkor van,mikor vizes vagy hideg felületre lépek.Szoktam járni ortopédiára,van lúdtalpbetétem már vagy 3-4 éve.

Miért van talpgörcsöm?Ez normális?Vagy mit lehetne ellene tenni,hogy soha többet ne jöjjön elő?És érdekes,csak a jobb lábammal van ez,a ballal nincs.

Amúgy gerincferdülésem van,54 kg vagyok és 158,5 cm.


2010. aug. 8. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Calcium Sandoz pezsgőtablettát, illetve Magne B6-ot szoktak ilyenkor ajánlani. De lehet a rossz vérkeringéstől is, csak épp nem ilyen fiatalon. :) Sportolsz valamit?
2010. aug. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem begörcsölgetett a lábam minden nap, és egyre durvábban, majd 1 hét után kezdett baromira idegesíteni :)


Aztán vérvételen kiderült, hogy csak kálium hiányom van.

Vettem káliumot és 2-3 szem után már el is múlt.

2010. aug. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a tanácsokat,Calcium Sandozunk épp van:D
2010. aug. 8. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez így van, ásványi anyagokat / nyomelemeket kell bevinni a szervezetbe, az jót tesz, nem lesznek görcsök. De nem is kell megvárni a görcsöket, próbálj úgy étkezni, hogy eleve a kajából már föl tudd szívni ezeket, de ha unalmas, nem változatos az étrended, akkor mindenképpen dobd föl ezekkel, mert fiatal korban még fontosabb, hogy jusson beléd ezekből.
2010. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
aki nem sportol semmit annak könnyen begörcsöl a talpa. nem szokott hozzá a megerőltetéshez. ez leggyakrabban előjön mikor úszol, víz közelében:)
2010. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!